Liigu sisu juurde

Selgus Hyatti hotellihoone ehitustööde hind: Merko teenib 24 miljonit eurot

Baltimaade esimeses Hyatti hotelliketi standarditele vastavas hotellis valmib 169 tuba.Foto: Karisma Arhitektid

Eile sõlmis Merko lepingu Hyatti hotelli- ja büroohoone ehitustööde teise etapi teostamiseks Tallinnas aadressil Sadama 4. Kahe lepingu peale kokku kujunes ehitustööde hinnaks 24,2 miljonit eurot.

Merko teatas börsile, et lepingu raames tehakse siseviimistlustööd ja tehnosüsteemide ehitus kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hoones. Majas alustab tööd Hyatt hotell ning paiknevad büroopinnad.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Lepingu maksumus on ligikaudu 13,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustööde teise etapi valmimise tähtaeg on 2025. aasta novembris.

25. mail sõlmis Merko hoone omaniku Estma HPT OÜ-ga lepingu ehitustööde esimese etapi teostamiseks. Selle lepingu maksumus oli ligikaudu 11,1 miljonit eurot, millele lisandus käibemaks. Ehitustööde esimese etapi valmimise tähtaeg on 2024. aasta lõpus.

Hoone pindala on 14 780 m2, millest osa rajatakse hotelli- ja osa bürooruumidena. See tähendab, et hoone ühe ruutmetri ehituse hinnaks on käibemaksuta 1637 eurot.

Baltimaade esimeses Hyatti hotelliketi standarditele vastavas Hyatt Place hotellis valmib 169 tuba, sealhulgas peretoad ja sviidid. Hoones alustab tööd Zoom restoran, lobby-baar ja stiiilse atmosfääriga baar hoone viimasel korrusel. Hotellis pakuvad lisamugavusi fitness-saal ning mitmesuguste sündmuste võõrustamiseks paindlikult muudetavad konverentsi ja ürituste ruumid.

Hyattil on 23 kaubamärki, Tallinnas avatav Place ei kuulu neist kõige luksuslikemate hulka. Sellele formaadile vastavaid hotelle tegutseb 333 linnas kokku 420. Hyatt loetleb oma kodulehel Place’i konkurentidena järgmiseid kette: Hilton Garden Inn, Courtyard by Marriott, Aloft Hotels, Springhill Suites.

Sadama 4 maja arhitektid on Martin Kinks, Margit Valma, Heldi Jürisoo ja Marju Tammik büroost Karisma Arhitektid.

Arhitektid on selgitanud, et hoone arhitektuurne kontseptsioon põhineb äratundmisel, et krundi iseloomust tingitud pikk monotoonne tänavaäärne hoonemaht vajab liigendamist tekitamaks atraktiivsemat, inimmõõtmeliste mahtudega tänavaruumi. Ära on kasutatud kehtiva detailplaneeringuga määratud tagasiasted tänava ehitusjoonest krundi linnapoolses osas ning sama sammuga on kõrguslikult liigendatud ka vahetult Sadama tänava äärde jääv hoonemaht, luues kogu hoonest sõbralikumalt mõjuva, nö väikematest majadest koosneva kompleksi mulje. Sama ideed toetab ka hotelli keeratud elementidega fassaad, lisades inimsilma kõrgusele detailsust ning funktsioonide mitmekesisus ning tänavale avatus elavdab tänavaruumi. Majutusruumi keeratud aknad suunavad avaneva vaate Linnahalli ja Kultuurikatla esise avaruse suunas, vältides otse vastasmajja vaatamist. Funktsionaalselt on hoone jagatud kaheks – sadamapoolses mahus hotell koos seda teenindavate/toetavate funktsioonidega ning linnapoolses mahus äripinnad/bürood.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.