Silikaadi suurkaevanduste ja tehnopargi juhiks sai Priit Poks

Aktsiaseltsi Silikaat uus juht Priit Poks.Foto: Silikaat

Aktsiaseltsi Silikaat uus tegevjuht on Priit Poks, kes vastutab samal ajal ka Silikaat Tehnopargi arendamise ning suurinvesteeringute eest.

Silikaat teostab riigi juhtiva tegijana maapealset ja veealust ehitus- ning täiteliiva kaevandamist Eesti eri paikades, sealhulgas kaevandab ja väärindab liiva Harjumaal ligi 400 hektaril. Lisaks on Silikaat pealinnas soojusenergia ja elektri müüja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Energeetikasektor ongi jätkuvalt kasvav turg ja soovime seal oma tegevusega turu üldistest arengutest eespool olla,” rääkis Poks. “Samuti on lähiaja väljakutseteks erinevate tootmis- ja müügiprotsesside automatiseerimine.”

Silikaat AS kaevandas eelmisel aastal karjääriliiva üle 0,5 miljoni tonni, lisaks müüs elektrit suurusjärgus 11 GW tunni ulatuses ning tootis soojusenergiat üle 6000 MW tunni.

Poksi juhtimise alla kuulub ka Tallinnas Männikul asuv 28 hektari suurune Silikaat Tehnopark, kus on alustatud kaasaegse ettevõtlustaristu rajamist. Sinna plaanib ettevõte kümne aasta jooksul investeerida üle 36 miljoni euro.

Nägemus Silikaat Tehnopargi tulevikust.Foto: Silikaat

Lõuna-Eestist pärit Poksil on magistrikraad ehitusinseneri erialal ning ta on varem Silikaat Grupis juhtinud eri ettevõtteid ja projekte.

Silikaat AS ja Silikaat Tehnopark kuuluvad 25-aastase ajalooga kodumaisesse kontserni Silikaat Grupp, mis koondab enda alla erinevate valdkondade juhtivaid ettevõtteid. Gruppi kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest, tootmisest, kinnisvaraarendusest ning jaekaubandusest. Grupi tuntumad ettevõtted on veel OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Aatrium Sisustuskaubamaja, loodusliku mineraalvee tootja Haage Joogid OÜ, põllumajandusettevõtted OÜ Kõo Agro OÜ ja OÜ Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev OÜ Biometaan.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.