Liigu sisu juurde

Silikaadi suurkaevanduste ja tehnopargi juhiks sai Priit Poks

Aktsiaseltsi Silikaat uus juht Priit Poks.Foto: Silikaat

Aktsiaseltsi Silikaat uus tegevjuht on Priit Poks, kes vastutab samal ajal ka Silikaat Tehnopargi arendamise ning suurinvesteeringute eest.

Silikaat teostab riigi juhtiva tegijana maapealset ja veealust ehitus- ning täiteliiva kaevandamist Eesti eri paikades, sealhulgas kaevandab ja väärindab liiva Harjumaal ligi 400 hektaril. Lisaks on Silikaat pealinnas soojusenergia ja elektri müüja.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Energeetikasektor ongi jätkuvalt kasvav turg ja soovime seal oma tegevusega turu üldistest arengutest eespool olla,” rääkis Poks. “Samuti on lähiaja väljakutseteks erinevate tootmis- ja müügiprotsesside automatiseerimine.”

Silikaat AS kaevandas eelmisel aastal karjääriliiva üle 0,5 miljoni tonni, lisaks müüs elektrit suurusjärgus 11 GW tunni ulatuses ning tootis soojusenergiat üle 6000 MW tunni.

Poksi juhtimise alla kuulub ka Tallinnas Männikul asuv 28 hektari suurune Silikaat Tehnopark, kus on alustatud kaasaegse ettevõtlustaristu rajamist. Sinna plaanib ettevõte kümne aasta jooksul investeerida üle 36 miljoni euro.

Nägemus Silikaat Tehnopargi tulevikust.Foto: Silikaat

Lõuna-Eestist pärit Poksil on magistrikraad ehitusinseneri erialal ning ta on varem Silikaat Grupis juhtinud eri ettevõtteid ja projekte.

Silikaat AS ja Silikaat Tehnopark kuuluvad 25-aastase ajalooga kodumaisesse kontserni Silikaat Grupp, mis koondab enda alla erinevate valdkondade juhtivaid ettevõtteid. Gruppi kuulub 35 ettevõtet põllumajandusest, tootmisest, kinnisvaraarendusest ning jaekaubandusest. Grupi tuntumad ettevõtted on veel OÜ Järve Kaubanduskeskus, AS Aatrium Sisustuskaubamaja, loodusliku mineraalvee tootja Haage Joogid OÜ, põllumajandusettevõtted OÜ Kõo Agro OÜ ja OÜ Mangeni PM ning taastuvenergiaallikatest transpordikütust tootev OÜ Biometaan.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega