Liigu sisu juurde

Soome ehitussektor saab lähiaastatel miljardite eurode eest tööd

Suurimat investeeringute lainet on Soomes praeguste hinnangute kohaselt näha aastal 2030.Foto: vumosgreen.fi

Kui kavandatud investeeringud Soomes teoks saavad, on inseneribüroodel ja töövõtjatel ees miljardite eurode eest tööd.

Viimastel nädalatel välja kuulutatud miljoniinvesteeringud on vaid sissejuhatus Soomet ootavale investeerimistuhinale, kirjutab Rakennuslehti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Soome ettevõtluorganisatsiooni EK statistika järgi on näiteks rohelise ülemineku investeerimiskavatsuste maht mitte vähem kui 226 miljardit eurot, millest ainuüksi meretuuleprojektidele on planeeritud 76 miljardit eurot. Tehnoloogiatööstuse poolt esitatud arvete järgi on hankeid tehtud umbes 24 miljardi euro väärtuses.

“Neist investeeringutest on umbes kümme protsenti sellised, et need tuleb ära teha. Kõik, mis seda ületab, on Soome rahvamajandusele suur pluss,” ütles disaini- ja konsultatsiooniettevõtete tööstusliidu Skol ry tegevjuht Helena Soimakallio.

Suurimat investeeringute lainet on hinnanguliselt näha aastal 2030, ent näiteks terasehiid SSAB peaks sel aastal teatama, kas kavatseb Raahe piirkonnas avada uue terasetehase. Projekti suuruseks hinnatakse umbes neli miljardit eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.