Liigu sisu juurde

Ehitustehnika rendifirma võlakirjapakkumine märgiti üle, suurim huvi tuli Eesti investoritelt

Storent Grupi kaasasutaja ja nõukogu liige Andris Pavlovs.Foto: Storent

Eestis tegutsev Läti ehitustehnika rendifirma Storent Holding teatas börsile, et 10% intressimääraga võlakirjade avalik pakkumine õnnestus ja firma kogus investoritelt 8,7 miljonit eurot.

Storent soovis koguda seitse miljonit eurot, kuid see maht märgiti 24% võrra üle: investorid esitasid 1445 märkimiskorraldust summas 8 658 500 eurot. Ettevõte juht Andris Pavlovs ütles, et Storent võtab kogu pakutud summa kasutusele, sest see võimaldab firmal kiirendada renditehnika uuendamist.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Võlakirjade vastu oli kõige suurem huvi Eesti investoritel, kes märkisid 49% mahust, Läti investorid soetasid 30% ja Leedu investorid 17% mahust.

Pavlovsi sõnul oli see juba teine Storenti võlakirjaemissioon järjest, kus investorite nõudlus ületas pakutavate võlakirjade arvu. “Ligi 3000 erainvestorit on näidanud üles usaldust Storenti vastu, mis on meie jaoks ülimalt oluline,” lausus ta.

Pavlovs tänas kõiki pakkumises osalenuid, sealhulgas mitmeid institutsionaalseid investoreid Baltikumist.

Storent Holding võlakirjade lunastamistähtaeg on 21. september 2026. Võlakirjadega kauplemine peaks algama 21. märtsil.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.