Liigu sisu juurde

Suurem osa Soomes töötavatest välismaistest ehitajatest on jätkuvalt eestlased

Umbes 40 protsenti Soomes ehitusalal töötavatest välismaalastest on eestlased. Foto: rakennusjori.fi

Peaaegu kolmandik Soome ehitusplatsidel töötavatest spetsialistidest on pärit välisriikidest, selgub sealse ehitusettevõtete liidu Rakennusteollisuus RT poolt läbi viidud värskest tööjõu-uuringust.

Enamik välistööjõudu töötab majaehituses Uusimaa piirkonnas, kus osakaal on tõusnud juba 37 protsendini. Ülejäänud Soomes ja teistes ehitussektorites on välismaalasi vähem, vahendab Rakennuslehti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Taristuehituses ja ehitustoodete tööstuses jääb välistööjõu osakaal endiselt alla 15 protsendi. Ehitustoodete tööstuses tulevad välistöölised peamiselt renditööjõu kaudu ning lähiaastatel on oodata nende arvu kasvu.

Umbes 40 protsenti välismaist päritolu töötajatest on eestlased. Teiste levinud rahvuste hulka kuuluvad ukrainlased, venelased, lätlased, poolakad, rumeenlased ja usbekid.

Tööhõive olukord ehituses ähvardab RT hinnangul langeda ligikaudu 160 000 hõivatuni. Avatud töötukassasse kuuluvatest Rakennusliitto liikmetest sai jaanuaris päevaraha ehk olid töötud või koondatud 22 protsenti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.