Liigu sisu juurde

Tallinlastele tutvustatakse Ristiku tänava haljastuslahendust

Ristiku ja Timuti tänava ristmik. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Tallinna linn tutvustab neljapäeval, 29. veebruaril kell 17.30 Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7) Ristiku ja Härjapea tänava kavandatava ümberehituse plaane.

Projekteerimisele eelnevalt on läbi viidud Ristiku tänava, Paldiski maantee ja Härjapea tänava vahelisel lõigul kasvavate remmelgate inventeerimine, metsavaht-dendroloogi poolt on teostatud resistograafuuring ning oma arvamuse on avaldanud ka Tallinna Botaanikaaia peadendroloog. Nüüd soovib linn tutvustada selle tulemusena välja töötatud haljastuslahendust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Rekonstrueerimise tulemusena luuakse Ristiku tänaval uued kõnniteed, rattateed ja sõiduteed, säilitatakse olemasolevat kõrghaljastust ning täiendatakse seda uue madal- ja kõrghaljastusega, niisamuti uuendatakse tänavavalgustuse lahendust ja maa-aluseid tehnovõrke. Projektala hõlmab Ristiku tänavat kogu pikkuses (Paldiski maanteest kuni Kopli tänavani), Härjapea tänavat kogu pikkuses (Sõle tänavast kuni Heina tänavani) ja Ristiku põiku.

Ristiku tänavale ja Härjapea tänavale on kavandatud uut madal- ja kõrghaljastust, vihmapeenraid ja rohttaimekooslustega istutusalade rajamist, mis minimeeriks pidevat niitmisvajadust ja oleks kasuks suviste valingvihmade vooluhulkade ühtlustamisel. Tänavaruumi on kavandatud pargipingid, prügikastid ning jalgrataste- ja tõukerataste parkimiskohad.

Ristiku põhikooli ette on kavandatud jalakäijate ala koos madal- ja kõrghaljastusega, istumiskohtade ning jalgrattahoidjatega. Kooli ette on kavandatud peatumistasku sõiduautodele ja bussidele. Bussipeatused varustatakse ootepaviljonide ja muu tänavainventariga, projekteeritakse uus bussipeatus Standard ja Härjapea peatus tõstetakse teisele poole ristmikku.

Härjapea tänaval on sõidutee kavandatud kasutamiseks jagatud ruumina nii kergliiklejatele kui autoliiklusele. Ristmikud on lahendatud tõstetult ja nihutatult, et tõsta liiklusohutust ja parandada nähtavust. Ristiku põik on projekteeritud õuealana – nii kõnnitee, sõidutee kui ka parkimiskohad asuvad kõik ühel tasapinnal. 

Haljastuslahenduse tutvustab Tallinna Botaanikaaia peadendroloog Olev Abner. Kohal on AS-i K-Projekt projekteerija ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ja Põhja-Tallinna linnaosa esindajad. Ristiku ja Härjapea tänava rekonstrueerimise protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/ristikutn.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.