Liigu sisu juurde

Tallinn esitab vapimärgi kandidaadiks arhitekt Raine Karbi

Arhitekt Raine Karp eelmise aasta lõpus toimunud Linnahalli ning selle ümbruse arendusvisiooni tutvustamisel Kai kunstikeskuses. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Tallinna linnavalitsus tegi linnavolikogule ettepaneku anda tänavu linna erilise austusavaldusena Tallinna vapimärk Raine Karbile ning linna teenetemärk kümnele inimesele.

Linnapea kohusetäitja Madle Lippuse sõnul otsustas linnavalitsus esitada volikogule vapimärgi kandidaadiks Raine Karbile kauaaegse panuse eest Tallinna tänapäevase linnaehitusliku ilme kujundamisse. “Arhitekt Raine Karbi mitme kümnendi jooksul projekteeritud arhitektuurselt äärmiselt hea kvaliteediga avalikud hooned on oluline osa Tallinna arhitektuuriloost ning olemuslik osa Tallinna tänapäevasest linnaehituslikust ilmest,” rääkis Lippus. “Eesti arhitektuuri grand old man on rohkem kui 60 tegutsemisaasta jooksul projekteerinud enamiku oma tähelepanuväärsematest hoonetest Tallinnasse.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Raine Karbi loomingu hulka kuuluvad sellised Tallinna üldmuljet kujundavad või kujundanud hooned nagu Tallinna linnahall, Eesti Rahvusraamatukogu, Välisministeeriumi hoone, Sakala keskus ja Tallinna Postimaja, millest viimased kaks on oluliselt ümber ehitatud.

Tallinna vapimärgi võib linnavolikogu teenekale inimesele anda linna erilise austusavaldusena. Alates 1997. aastast on vapimärk antud 37 inimesele. 

Tallinna teenetemärke on antud alates 1995. aastast 456 inimesele.

Tallinna teenetemärgi kandidaatide seas on tänavu ka mitu kinnisvaraarenduse ja arhitektuuriga seotud inimest:

  • Guido Pärnits Ülemiste City ja Ülemiste keskuse juhtimise ning ettevõtlusvaldkonna pühendunud arendamise eest.
  • Arhitekt Toomas Paaver väljapaistvate linnaruumilahenduste väljatöötamise ning panuse eest linnaruumi eestkõnelejana.
  • Eesti Arhitektuurimuuseumi endine direktor ja arhitektuuriajaloolane Triin Ojari Tallinna arhitektuuriajaloo populariseerimise eest.

Vapimärgi ja teenetemärgi andmise otsustab linnavolikogu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.