Liigu sisu juurde

Tallinna külje alla arendatakse suurt tööstus-ja ärirajooni

Fred Linnuküti sõnul liigub ärikinnisvara arendus Maardu ja Muuga sadama suunal. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa ärikinnisvara lao-ja tootmispindade osakonna juhi Fred Linnuküti kinnitusel arendatakse Vana-Narva maantee äärde ligi kolme ruutkilomeetri suurusele alale kaasaegne äri- tööstus- ja elurajoon.

Linnuküti sõnul on seni piirkonnas veel valdavalt vanad ja amortiseerunud tööstushooned, kuid mitmed suured arendajad on juba ehitamisega alustanud ning piirkonnast kujuneb Tänassilma tehnopargiga sarnane, kuid isegi suurem äripiirkond.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Vana-Narva maantee äärne piirkond on asukoha mõttes üks potentsiaalikamaid, olles pealinna lähedal, logistiliselt Narva maantee ja Tallinna ringtee kõrval,” selgitas ta.

Kogu piirkonna ehitus võtab kinnisvaraeksperdi hinnangul aastaid, aga arendajad tegutsevad pika plaaniga. Piirkonnale on hoo sisse andnud uute kommunikatsioonide rajamine ja Vana-Narva maantee ja Saha-Loo rekonstrueerimine, mille kandevõime puhul on arvestatud ka raskeveokitega.

“Valminud on Iru Ärikeskus, samuti tulevad 20- ja 11-korruselised külaliskorterite ja äripindadega tornmajad, millest viimase, Viieaia Torni ehitus juba algas,” loetles Linnukütt, kelle arvates saab piirkonnast äri- ja tootmisettevõtetele uus tõmbekeskus.

“Arendus liigub Muuga sadama ja Maardu suunal ning Tallinnale lähemal asuv front on juba ehitamisel või planeeritud. Suur potentsiaal on ka Põhjaranna teest ida poole jääval piirkonnal, kus on väga suured tühjad krundid. Arendajate jaoks on eelis ka Maardu omavalitsuse alla kuulumine, kellega planeeringute kooskõlastamine on teistest Tallinna lähivaldadest sujuvam ja kiirem,” lisas ta.

Linnuküti sõnul on piirkonnas arendusmaa ruutmeetri hinnad tõusnud vähem kui kolme aastaga 20 eurolt 40-60 eurole.

“Krundid on kallimad Tallinna-poolses ja Narva maantee lähedusse jääval suunal ning soodsamad Maardu pool. Nõudlus on kõrge, aga kuna piirkond on suur, siis üht-teist on veel vaba. Selliseid pakkumisi tavaliselt avalikult ei reklaamita ja need vahetavad omanikku üldjuhul niiöelda leti alt.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.