Liigu sisu juurde

Tallinna Tehnikakõrgkool tutvustab lõputööde näitusel noorte arthitektide tulevikuvisioone

Maria Porkaneni lõputöö "Mõisaküla linna raudteeala ja veetorni arendamine külastusobjektiks". Vaade ronimiskeskusele. Foto: Maria Porkanen

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) avab ajaloolise väärtusega Lutheri kvartalis 5. juunil algusega kell 17.00 rakendusarhitektuuri eriala lõputööde näituse. Näitus peegeldab noorte arhitektide loomingulist visiooni ja panust Eesti arhitektuuri tulevikku.

Lõputööde näitus esitleb TTK rakendusarhitektuuri eriala lõpetajate loomingut, keskendudes tänapäeva aktuaalsetele teemadele nagu linnaruumi kujundamine, ühiskondlike hoonete kavandamine, sotsiaalsus ja taaskasutus. Arhitektuuritudengite projektid hõlmavad uuenduslikke lahendusi, et elavdada linnasid läbi uute kogukonnakeskuste loomise ja vanade hoonete uuskasutuse. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Montessori meetodit järgiv lasteaed Põhja-Tallinnas. Vaade lõunast.Foto: Karlote Lindvest

Näitusel ka enda lõputööd “Montessori meetodit järgiv lasteaed Põhja-Tallinnas” esitleva arhitektuuritudengi Karlote Lindvesti sõnul pakub näitus külastajatele unikaalset võimalust tutvuda noorte arhitektide värskete ideede ja lahendustega.

Montessori meetodit järgiv lasteaed Põhja-Tallinnas. Vaade Kopli tänava poolt. Foto: Karlote Lindvest

“Meie lõputööd käsitlevad ühiskonna jaoks olulisi teemasid ning näitavad, kuidas arhitektuur saab luua paremat ja jätkusuutlikumat elukeskkonda,” ütles Lindvest.

Lõputööde juhendaja, arhitekti ja professori Tomomi Hayashi arvates näitab käsitletud teemade skaala, kui oluline roll on arhitektuuril inimeste elu toetamisel ja kujundamisel.

“Rõõm on näha, et meie rakendusarhitektuuri tudengid on pühendunud lahendama tänapäeva arhitektuurilisi väljakutseid loovalt ja uuenduslikult,” sõnas Hayashi.

“Nende tööde mitmekesisus ja sügavus näitab, kui olulist rolli mängib arhitektuur inimeste elukvaliteedi parandamisel ja jätkusuutlike kogukondade loomisel.”

Rakendusarhitektuuri eriala lõputöödega saab tutvuda 6.-19. juunini kell 12.00-17.00 Lutheri kvartalis (Vineeri 2/Pärnu mnt 69a). Kõik huvilised on oodatud ka näituse avamisele 5. juunil kell 17.00. Lisaks on võimalus osaleda 6. juunil kell 16.00 TTK õppejõu ja arhitektuuriuurija Karin Pauluse näitust ja Lutheri kvartalit tutvustaval ringkäigul.

TTK arhitektuuriinstituudi lõputööde näitus.Foto: TTK

Facebooki event: https://fb.me/e/2aEa0fx44

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.