Liigu sisu juurde

Tallinnas sai nurgakivi kunagise kino Eha asemele kerkiv hotell Hampton by Hilton

Tartu maantee ja C. R. Jakobsoni tänava nurgale kerkib tänava poolt kuuekorruseline ja kvartali sisemuses viiekorruseline hotellihoone, kus on kokku 185 hotellituba. Foto: Tõnis Tarbe

Tallinnasse Tartu maantee 49 kerkib kino Eha 1980. aastal rajatud hoone asemele moodne kolmetärni hotell Hampton by Hilton. Täna panid hotelli arendaja, ehitusettevõtte esindajad ja arhitektid uuele hoonele nurgakivi.

Hoone sai ehitusloa juba 2019. aasta suvel, kuid vana hoone lammutamine ja uue ehitamine algas tänavu suvel. Hotell valmib 2024. aasta lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kinnistu omaniku ja hotelli arendaja GVP Invest Estonia OÜ esindaja Sigitas Daugnorase sõnul oli pandeemia mõju turismisektorile ränk, kuid Eesti majandus sai laiemas mõttes kriisist siiski pigem kiiresti üle. Käesolevaks aastaks olid prognoositav põhiliste makromajanduslike näitajate kehvem seis, mille tingis kõrgem inflatsioon, Venemaa rünnaku negatiivsed mõjud ja nõrgem välisnõudlus.

“Nüüd aga oodatakse, et 2024. aastal, kui hotell Hampton by Hilton Tallinnas uksed avab, on raske periood juba selja taga ning majanduskasv taastunud,” ütles Daugnoras. “See annab meile kindlust hotelli ehitusega aktiivses tempos edasi liikuda, et saaksime järgmisel aastal hotelli külastajatele avada.”

Tartu maantee ja C. R. Jakobsoni tänava nurgale kerkib tänava poolt kuuekorruseline ja kvartali sisemuses viiekorruseline hotellihoone, kus on kokku 185 hotellituba. Esimesel korrusel paikneb söögituba ja ooteala, konverentsiruumid on avatud kasutamiseks ka linnaelanikele.

Arhitekt Tõnis Tarbe sõnul on hoone esindusliku, keskkonda sulanduva arhitektuurikeelega, välisviimistluseks on Eestis vähe kasutatud graafilise betooniga fassaadilahendus.

Uut hotellihoonet ehitava Merko Ehitus Eesti juhatuse esimehe Ivo Volkovi sõnul on kitsas ja keeruliselt ligipääsetavas linnakeskuses tiheda liiklusega peatänava ääres ehitamine alati keeruline.

“See eeldab väga head koostööd eri osapoolte vahel aga kõik on seni kulgenud sujuvalt ja püsime ambitsioonikas ehitusgraafikus ka äkilistes talveoludes,” ütles Volkov.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.