Liigu sisu juurde

Tarkon Kinnisvara äratab musti kaste valmistanud tehase hoone Tartus taas elule

Puiestee Rim 3D-eskiis. Foto: Mapri Ehitus

Tartus Puiestee tänava alguses asuv endine tehasehoone ärkab ellu. Kevadel avab seal uksed Rimi, millele ruume ehitab Mapri Ehitus. Lennukite musti kaste valmistanud ja hiljem Tartu Kontrollaparaatide tehast majutanud hoonest on rentnikega kaetud ligi pool.

Endist tehasehoonet arendava Tarkon Kinnisvara juhatuse liikme Raivo Kiiviti sõnul tulevad hoone esimesele korrusele kaubandus-, teenindus- ja kontoripinnad. Teisele korrusele on aga planeeritud kergetööstus-, lao-, kontori ja teeninduspinnad. Hoone esine parkimisplats renoveeritakse täielikult, sinna tuleb värske haljastus ning elektriautodega sõitjad saavad laadimisvõimalused. Parkimiskohti tuleb 105 autole.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Mapri Ehituse projektijuht Andreas Nigoli hinnangul on rekonstrueeritavad objektid ehitajale keerukamad, mullu sügisel alustades kohati pea iga päev üllatusi. Ehituse eripärasid kommenteerides nimetas ta parkla alla rajatud 24 meetri pikkust terasest sademevee puhvermahutit. Tavaliselt tehakse niisuguseid mahuteid betoonist.

“Projekteerimiseks ja ehitamiseks saime viis kuud. Kiire tempo juures on oluline, et otsused võetaks kiiresti vastu nii tellija kui ka tulevase rentniku poolt. Kõik on laabunud ning tellija on olnud otsuste ja vastustega meie küsimustele väga kiire,” ütles Nigol.

Põhimahult on hoone kahekorruseline, otstes neljakorruselised bürooruumide blokid. Kasulikku pinda on hoones kokku üle 10 000 ruutmeetri, suurim rentnik 1500 ruutmeetril on Rimi Eesti, kelle supermarket valmib tänavu kevadel. 

Tänased rentnikud on Rimile lisaks Benu apteek, lennujaamade turvaväravaid valmistav Apstec Systems Estonia, mänguväljakute valmistaja Lars Laj Eesti, Hanza Mechanics Tartu, ahjude, kaminate korstnatega tegelev Calor Nordic. Planeeritud on lillepood, pakiautomaadid. Raivo Kiiviti sõnul on hoones on vaba pinda veel ligi 5000 m2.

Tartu kaubandus- ja bürookinnisvara olukorda kommenteerides ütleb Raivo Kiivit, et jätkuvalt küsitakse kesklinna läheduses asuvaid ja hea ligipääsuga kaubandus-, teenindus- ja tööstuspindu. “Rentnike leidmine on majanduse madalseisust johtuvalt keerukam, kuid võimalik. Potentsiaalsed kliendid on hinnatundlikumad ning vajavad väikese kuni keskmise suurusega pindasid. Oluliseks on saanud kõrvalkulude suurus. Rasketööstus seevastu kolib enamjaolt linnalähedastesse tööstusparkidesse,” rääkis Kiivit.

Puiestee 2 tehasehoones on kaheksakümnendate keskel valmistatud musti kaste ning muud lennundusaparatuuri. Tehase nimi oli esialgu postkast Nr. 32 ning hiljem Tartu Kontrollaparatuuritehas. Üheksakümnendate alguses omandas tehase Rootsi kapitalil baseeruv HSF Group ning 2000. aastate keskel omandas hooned Tarkon Kinnisvara OÜ.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega