Liigu sisu juurde

Tartu Rohelises Pargis avati ärihoone, kuhu kolisid Elektrilevi ja Enefiti Lõuna-Eesti esindused

Tartu Rohelise Pargi elamu- ja ärikvartalis valminud esimene ärihoone,Foto: Maanus Kullamaa

Tartu Rohelise Pargi elamu- ja ärikvartalis valmis ärihoone, kus  tegutsevad Elektrilevi ja Enefiti Lõuna-Eesti esindused. Hoones paikneb 150 töökohta pea 3000 ruutmeetril.

Rohelise Pargi arendajaks on Cesana Grupp, ehitas Mapri Ehitus, arhitektuurne osa pärineb Kadarik Tüür Arhitektidelt, sisearhitektuur PIN Arhitektidelt. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Mapri Ehituse müügijuhi Margus Väärsi sõnul valmis Eesti Energia poolne hooneosa tegelikult juba eelmise aasta lõpul, mil hoone esialgsete plaanide kohaselt valmima pidi.

“Eesti Energia ja Enefit on sinna juba mõne aja eest sisse kolinud ja seal ka tegutsenud. Nüüd said valmis ka välistööd, mida ei olnud talvistes tingimustes võimalik lõpetada,” selgitas Väärsi.

Värske büroohoone lindi lõikasid läbi Mapri Ehituse müügijuht Margus Väärsi, Rohelise Pargi arendaja Cesana Grupi juhatuse esimees Raul Jeets Tartu linnapea Urmas Klaas, Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm ning Eesti Energia juhatuse liige kliendilahenduste müügi ja teeninduse valdkonnas Kelli Toss-Kaasik.Foto: Maanus Kullamaa

Rohelise Pargi meeskonna juhi Raul Jeetsi hinnangul võib olla rahul, et pargis leidis enesele kodu Eesti suurim ettevõte.

“Kui tahta Tartus teha midagi Tallinnast ja teistest suurtest linnadest erinevat, peame asjale lähenema teistmoodi. Selleks, et siia linna kõige paremini sobida, loome pargi arhitektuurse tervikuna,” ütles Jeets.

“Rohelise Pargi üheksahektarilisel alal hakkavad põimuma nii elu- kui ka äritegevus ja sellest saab ühe minuti asum, kus inimesed elavad, töötavad, lahutavad meelt. Oma koha leiavad lisaks elumajadele ka kohvikud, restoranid, poed, kontorid, esindused, ateljeed, stuudiod. Siia on lihtne pääseda mistahes liiklusvahendiga, samuti plaanime rongipeatust,” lisas Jeets.

Roheline Park on Tartu linna piiril, Maaülikooli naabruses asuv äripark. Kasvavas ettevõtluspargis asuvad Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest, tööstus- ja põllumajandusseadmete müüja Intrac, Eesti vanim veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüja Dimedium, Eesti suuremaid toidutootjaid ühendav Agrone, rahvusvaheline telekommunikatsioonikontsern Tele2 ning IT-ettevõte Oixio.

Äripargi keskmeks peaks saama Salto arhitektuuribüroo projekteeritud 20-korruseline büroohoone, mille välisilme muudab unikaalseks kõrghoone keskossa jääv läbi kolme korruse kõrguv talveaed.

Roheline tn 3 vaade (eelprojekt). Foto: Salto Arhitektuuribüroo

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.