Liigu sisu juurde

Ukraina rajab riigi energiavõimekuse taastamiseks neli uut tuumareaktorit

Hmelnõtskõi tuumaelektrijaama 1. reaktoriblokk. Foto: Viacheslav Ratynskyi / Reuters / Scanpix

Ukraina kavatseb alustada nelja uue tuumareaktori ehitamist sel suvel või sügisel, et kompenseerida Venemaa poolt okupeeritud Zaporižžja tuumaelektrijaama kaotatud võimsust, vahendab Energy Central.

Enne okupeerimist 2022. aasta märtsis tootis Zaporižžja tuumajaam, mis on Euroopa suurim, üle 40% Ukrainas toodetud elektrienergiast. Praegu toodavad kolm Ukraina kontrollitaval territooriumil asuvat tuumaelektrijaama umbes 55% riigi elektrivajadusest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kõik neli uut tuumareaktorit ehitatakse Lääne-Ukrainas asuvasse Hmelnõtskõi tuumaelektrijaama, millel on praegu kaks reaktorit. Kaks uut jõuallikat kasutavad Venemaal valmistatud seadmeid, mida Ukraina soovib Bulgaariast importida. Ülejäänud kaks põhinevad Ameerika firma Westinghouse toodetud seadmetel.

Kolmanda ja neljanda reaktori ehitamist Hmelnõtskõi elektrijaamas alustati 1980. aastatel, kuid see peatati. Kui Ukraina saab varsti reaktori surveanumad, võib ühe Nõukogude-aegse VVER-1000 üksuse valmis saada kahe ja poole aasta pärast, ütles Ukraina energeetikaminister Herman Haluštšenko.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.