Liigu sisu juurde

Ümberehitus: linn rajab Põhja-Tallinna stalinistlikusse hoonesse uue põhikooli

Uue põhikooli hoone Põhja-Tallinnas.Foto: Jelena Rudi / Linnameedia

Linn ehitab Sammas Arhitektuuribüroo projekti alusel ümber Karjamaa tänaval asuva stalinistliku hoone ja asutab sinna uue 864 õpilaskohaga põhikooli.

Linnavalitsus teatas pressiteate vahendusel, et uue kooli asutamise põhkuseks on piirkonda üha lisanduvad uusarendused ja sellega suurenev koolikohtade vajadus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Arhitekt Kairi Kirt-Ende tutvustab kooli ümberehituse projekti.Foto: Jelena Rudi / Linnameedia

Rekonstrueeritaval hoonel on kolm korrust, lisaks katuse- ja keldrikorrus. Uuendamise käigus on kavas suurendada hoone mahtu kolmandiku võrra – juurde ehitatakse saali ja aatriumi laiendus. Keldrikorrusele on kavas rajada varjumiskoht.

Hoone kolmele korrusele tulevad õppeklassid, katusekorrusele on kavandatud ruumid huvitegevuse, sealhulgas robootika harrastamiseks. Ebavajalike vaheseinte eemaldamisega saavutatakse avatus ja õhulisus, et päevavalgus pääseks ka koridoridesse.

Suuremaid õpperuume saab liigutatavate vaheseintega väiksemateks jagada. Õppeklassid sisustatakse mööbliga, mis võimaldab nii individuaal- kui ka grupiõpet.

Lõuna poole jäävast aatriumist, nö kooli südamest on pääs õuealale väliürituste korraldamiseks. Aatrium on mõeldud vastavalt vajadusele toimima nii söögisaali, aktusesaali kui ka virgestusalana. Kavandataval hariduskeskusel oma multifunktsionaalse saaliga on potentsiaali kujuneda ka piirkonnakeskuseks, kus koolivälisel ajal saab läbi viia erinevaid kultuuriüritusi.

Olemasolev õueala korrastatakse ja muuhulgas ehitatakse sinna katusega rattaparklad, et edendada laste liikumisharjumusi. Sportimisvõimaluste laiendamiseks plaanitakse koostöös Tallinna kultuuri- ja spordiametiga sisustada sobivalt kõrval asuv spordihoone (Erika 5), samuti on võimalik kasutada linna maal olevaid spordirajatisi aadressil Karjamaa 5.

Praegu on objektil toimumas ettevalmistustööd, keldrikorruse prahist koristamine ja mittekandvate konstruktsioonide lammutustööd. Töid teeb riigihanke alusel Norete Grupp. Ettevalmistustööde tähtaeg on mai 2024, millele järgneb projekteerimis- ja ehitustöö.

Uue põhikooli tarvis rekonstrueeritava Karjamaa 18 hoone juures käivad praegu lammutustööd.Foto: Jelena Rudi / Linnameedia

Hoone rekonstrueerimise on projekteerinud Sammas Arhitektuuribüroo. Tööde tellija on Tallinna Haridusamet. Koolihoone rajamiseks on linnaeelarvest eraldatud kokku 11,3 miljoni eurot, sellest käesoleval aastal ligi 5 miljonit eurot. Ehitustööde lõpptähtajaks ja uue koolihoone avamiseks on kavandatud 1. september 2025.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega