Liigu sisu juurde

Leping ankurrentnikuga lõpetatud: Hepsorile ja perekond Pollile kuuluvas ärihoones otsib üürnikku 3600 ruutmeetrit

Pärnu maantee 113 hoone.Foto: Hepsor

Hepsori arendatud Pärnu maantee 113 asuvas 13korruselises ärihoones vabanes eile 4000 ruutmeetrist ligi 3600, sest maja omanik ütles üles üürilepingu ankurrentnikuks olnud Novel Clinicuga.

Novel Clinic tegutses majas kümnel korrusel. Kliinik oli avar ja luksuslikult sisustatud, sisseseade tõenäoliselt kalleim osa oli eelmisel sügisel hoone esimesele korrusele ostetud 1,5 miljonit eurot maksev ainulaadne MRT diagnostikaseade.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Hepsor teatas börsile, leping lõpetati üürniku poolse üürilepingu tingimuste olulise rikkumise tõttu. Üürnikul on lepingust tulenev kohustus hüvitada ülesütlemisest tekkiv kahju Hepsor P113 OÜ-le ning üürileandja käes on võimalike kahjunõuete hüvitamiseks erinevaid tagatisi. Likviidsed tagatised katavad lõppenud üürinõudest tekkiva kahju maksimaalselt kuni 2024. aasta veebruarini.

Hepsor nentis, et kuna Hepsor P113 OÜ-l on lisaks üürikahjule üürniku vastu ka teisi kahjunõudeid, siis ülesütlemise mõju ettevõtte rahavoogudele võib saabuda ka varem. Hepsori börsiteates nenditakse, et üürilepingu lõpetamise mõju kontserni majandustulemustele on raske hinnata, kuna see sõltub eelkõige sellest, kui kiiresti leitakse hoonesse uued üürnikud.

Hepsor tegeleb vabanenud üüripinnale uute üürnike otsimisega. Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on tegemist unikaalse energiasäästliku hoonega ning ettevõte on positiivselt meelestatud hoone täitmise osas uute meditsiinivaldkonna üürnikega.

Ajastus majale ankurrentniku leidmisel Hepsorit ei soosi, sest suuremad erakliinikud on just ruumikad pinnad valmis saanud või neid parasjagu ehitamas:

  • Soome omanikule kuuluvad Qvalitas ja Unimed ehitavad Rävala puiestee 5 ärihoonesse ligi 3000ruutmeetrist ühist meditsiinikeskust, mis peaks valmima järgmise aasta esimeses kvartalis.
  • Medicum tervisekeskusel valmis Lasnamäel kahe aasta eest seitsmekorruseline juurdeehitus, mille netopind on ligi 2600 ruutmeetrit.
  • Confido ligi 3000ruutmeetrine tervisekeskus Veerenni tänaval valmis mõne aasta eest, aga ettevõte on lubanud, et avab järgmise aasta alguses Tallinnas Merivälja tee ääres veel teise, ligikaudu 5500 ruutmeetri suuruse meditsiinikeskuse.

Hepsori Pärnu maantee hoone on finantseeritud 8,3 miljoni euro suuruse laenuga LHV Panga poolt. Hepsor lubab koos kaasomanikega jätkata laenu graafikujärgset teenindamist.

Hepsor P113 kuulub kolmele omanikule:

  • 45% ettevõttest kuulub börsil noteeritud Hepsorile.
  • 45% omanik on OÜ Tristafan. See on metsanduskontserni Sylvester ühe looja ja 21 aasta eest kontserni soomlastele müünud Mati Polli valdusfirma, millest talle kuulub 40% ja ülejäänud 60% ta kolmele lapsele.
  • 10% ettevõttest omab OÜ Amato. Firma omanik on Maido Kiviorg, kes on osaline mitmetes kinnisvaraprojektides ja juhatuse liikme või vähemusosanikuna seotud ka suure osaga perekond Polli kinnisvarainvesteeringutest.

Hepsori kinnitusel on Pärnu maantee ärihoone näol tegemist ainsa 100% maakütte- ja jahutusega töötava A-energiaklassi meditsiinivõimekusega ärihoonega Tallinnas. Kasutusel olevad uuenduslikud tehnoloogiad loovad tervisliku sisekliima ja tagavad üürnikele aastaringselt madalad kõrvalkulud, sealhulgas väiksemad küttekulud.

Hoones asub maja projekteerinud arhitektuuribüroo PLUSS-i kontor ning lisaks büroopindadele on majas ka lõunasöögirestoran ja katuseterrass. Hoone on ehitanud Mitt & Perlebach.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.