Liigu sisu juurde

Vanadekodu päevakeskus valiti parima arhitektuuriga uueks hooneks Suurbritannias

Briti arhitektide kuninglik instituut (RIBA) kuulutas eile välja maineka Stirlingi auhinna 2023. aasta võitja, milleks osutus Londonis asuva vanadekodu päevakeskus.

Võidutöö valmis arhitektuuribüroos Mæ. Selle arhitekt kirjutas maja tutvustades, et hoone pakub ruume suhtlemiseks ja on loodud vanemate elanike sotsiaalse isolatsiooniga võitlemiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Siin on võidutööd tutvustav video:

Projekti tutvustust ja fotosid võidutööst saad vaadata arhitektuuribüroo kodulehelt.

The Guardian kirjutab, et vanadekodu haldava heategevusorganisatsiooni asutas 1695. aastal jõukas kaupmees Sir John Morden. Tema plaan oli majutada 40 puudust kannatavat meremeest, kes on kaotanud oma vara õnnetuste ja merel valitsevate ohtude tõttu. Täna elab asutuses ligikaudu 300 inimest, kes ei pea olema tingimata vaesunud meremehed. Vanadekodus koha saamiseks peab kannatama rahalist puudust, aga elanikelt oodatakse, et nad oleks oma karjääri jooksul olnud juhtival või positsioonil.

Alates 1996. aastast välja antud Stirlingi auhind on Ühendkuningriikides kõrgeim tunnustus arhitektuuris.

Siin on video auhinnale kandieerinud ja eelvalikusse jõudnud kuuest hoonetest:

Hoonete tutvustusi, fotosid ja plaane saad vaadata siit.

Auhind on nime saanud arhitekt James Stirlingi järgi ja see antakse arhitektile, kes on viimase aasta jooksul andnud suurima panuse arhitektuuri arengusse. Kuni 2014. aastani võis auhinnale kandideeriv hoone asuda kõikjal Euroopa Liidus, kuid alates 2015. aastast peavad hooned olema ehitatud Ühendkuningriigis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.