Liigu sisu juurde

Vanalinna Ehitus rekonstrueerib 5,2 miljoni euro eest loome- ja ringmajanduskeskuse 

Loome- ja ringmajanduskeskus.Foto: Projektibüroo

Vanalinna Ehitus sõlmis eile, 5. märtsil ehituse töövõtulepingu Sihtasutusega Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid Tallinnas, Poldri 3/1 asuva loome- ja ringmajanduskeskuse hoone rekonstrueerimistöödeks. Projekti maksumus on ligi 5,2 miljonit eurot ning valmimise aeg 2025. aasta kevad.  

Vanalinna Ehituse juhatuse esimehe Kaidur Karba sõnul ehitatakse ühekordse viilkatusega rekonstrueeritav vana laohoone tööde käigus ümber kahekordseks loome- ja ringmajanduskeskuse esindushooneks.  

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ehitustööde aluseks on ideekonkursi võidukavand ”KASK”, mille autoriteks on arhitektuuribürood Projektibüroo ning LARStuudio (endise nimega 4Arhitekt) ning arhitektideks Jane Terask (Projektibüroo) ning Linda Li Arro, Anete Samelselg, Rasmus Ink ja Liisbeth Põldre (LARStuudio). 

Hoone inspiratsiooniks on kasepuu, mille kõik osad – tüvi, toht, oksad, urvad, mahl ja tõrv – on väärtuslikud toorained, millest saab valmistada erinevaid tooteid. Fassaad on kasest inspireerituna musta ja helehalli tooni, mille rangust tasakaalustab lehtede rohelus. Hoone ristkülikukujulisel vormil on kasutatud erinevaid liigendamise võtteid, mis muudavad hoone mahtu visuaalset lühemaks ja mitmekülgsemaks.

Loome- ja ringmajanduskeskuse vestibüül.Foto: Projektibüroo

Hoone esimeseks korruseks on olemasolev paekivimüür. Peasissekäigu juures on müür asendatud klaasfassaadiga, mis märgib sissepääsu. Maht on liigendatud erikõrguste viilkatustega, mis muudab teisel korrusel asuvad tööruumid ja rendibüroopinnad eriilmeliseks.

OÜ Vanalinna Ehitus on 2001. aastal asutatud Eesti ehitusettevõte, mille tegevuspiirkond on Eesti, Soome ja Rootsi. Ettevõtte põhitegevusalad on ehituslik peatöövõtt, fassaaditööd ja puidu restaureerimine. Ettevõttel on Muinsuskaitse tegevusluba.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega