Liigu sisu juurde

Veebruari tehingute koguväärtus kinnisvaraturul tõusis mullusega võrreldes 120 miljoni euro jagu

Veebruaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2882 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind langenud ligi 3 protsenti. Foto: Frauke Riether / Pixabay

Maa-ameti andmetel tehti 2024. aasta veebruaris kinnisvaraturul 2756 ostu-müügitehingut, mida on 4 protsenti rohkem kui eelmine aasta. Tehingute koguväärtus oli ligi 399 miljonit eurot, mis on umbes 120 miljonit rohkem kui veebruaris 2023.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1519 tehingut, hoonestatud maadega 395 tehingut ning hoonestamata maadega 661 tehingut. Korteriomandite ja hoonestatud maa tehingute puhul tähendab see aastast kasvu vastavalt 6 ja 2 protsenti. Hoonestamata maa tehingute arv langes ligi 2%.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinnas tehti 614 korteritehingut, mis on samal tasemel eelmise aasta veebruariga. Võrreldes eelmise kuuga kasvas tehingute arv pealinnas 13 protsenti. Tehingud uute korteritega Tallinnas jätkas langustrendis, samas korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 24 protsenti. Pärnu korteriturul toimus veebruaris 36 korteritehingut. Tartus müüdi veebruaris 117 korterit.

Veebruaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2882 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind langenud ligi 3 protsenti. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis veebruaris keskmiselt 4218 eurot ja järelturu korteri ruutmeeter 2703 eurot.

Aastane hinnakasv on uute korterite puhul 15 protsenti ning järelturu ruutmeetri hinnatase on ligi 3 protsenti suurem kui 2023 veebruaris. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2317 eurot, mis tähistab aastast langust ligi 6 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli veebruaris 1943 eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.