Liigu sisu juurde

WiSo Engineering sõlmis esinduslepingu Türgi juhtiva trafotootjaga

WiSo peainsener Jano Aunbaum ja hankejuht Madis Anni TEK Transformatöri tehases Kirikmäe päikesejaama trafode testimisel.Foto: WiSo Engineering

Energiaparkide ja -rajatiste ehitaja WiSo Engineering sõlmis Balti- ja Põhjamaade regiooni esindusõiguse lepingu Türgi juhtiva trafotootjaga TEK Transformatör, mis loob täiendavaid võimalusi energiaparkide ja jaotusvõrkude ehitamiseks ning rekonstrueerimiseks siinses piirkonnas ning samuti aitab kaasa riiklike taastuvenergia eesmärkide elluviimisel. 

“TEK Transformatör tegeleb jaotustrafode tootmise ja müügiga üle 40 aasta ning on trafomaailmas tõusev tegija,” ütles WiSo Engineeringu hankejuht Madis Anni, kelle sõnul on tehase ametlikuks müügiesindajaks saamine siinses piirkonnas oluline samm.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Taastuvenergia peatöövõtuettevõttena kinnitame nüüdsest kanda ka energeetika valdkonnas väga oluliste ja kõrge kvaliteediga toodete edasimüügis,” märkis Anni.

Alates 2018. aastast hakkas trafoturg Anni hinnangul tugevalt muutuma.

“Seda põhjustas suur taastuvenergia buum, elektrifitseerimine, suured investeeringud ülekande- ning jaotusvõrkudesse, toorme kallinemine ja saadavus ning samuti geopoliitilised pinged,” selgitas Anni. “Praeguseks on olukord veidi paranenud, kuid suur nõudlus on säilinud ning lähiajal nõudluse langust näha pole.”

Euroopas mõjutab nõudlust uute trafode järele seniste energiasüsteemide kaasajastamine ning vanade seadmete väljavahetamine, tööstuse areng ning uute taastuvenergia tootmisüksuste pidev lisandumine.

Esimesed TEK-i trafod jõudsid Eestisse Madis Anni sõnul juba 2023. aasta algul. “Kohaliku müügiesindajana hoolitseme selle eest, et tehas on piirkonnas maksimaalselt esindatud. See omakorda annab siinsetele energiaparkide arendajatele ja võrguettevõtetele juurde ühe tugeva tootja, keda kaaluda trafode valikul ja kaasata hangetel osalema,” sõnas Anni.

WiSo Engineering ehitab energiarajatisi nii põllumeestele, tööstustele, kaubandus- ja muude valdkondade ettevõtetele, kelle tarbimine aastas ulatub alates paarisajast megavatt-tunnist kuni mitmekümne gigavatt-tunnini. WiSo Engineering pakub võtmed-kätte lahendust, tipptehnoloogiat, rajatiste hooldust, käidukorraldust ja energiaparkide arendajatele peatöövõttu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.