Liigu sisu juurde

YIT müüs 196 korteriga Kalamaja arendusprojektis viimase vaba pinna

Küti kvartal piirneb Küti, Kalaranna ja Oda tänavatega.Foto: YIT Eesti

Seitsme majaga Küti kvartalis, mida YIT ehitas Kalamajas aastatel 2019 – 2022, sai müüdud viimane korter.

Citify andmetel müüs YIT 2020. aastal valminud kahes esimeses majas kortereid hinnaga 3095 – 4367 eurot ruutmeetri eest, 2021. aastal valminud kolmes majas oli hinnavahemik kasvanud 3548 – 5143 euroni ning 2022. aastal valminud viimases kahes majas küsiti 5025 eurot ruutmeetri eest. Kokku müüdi kvartalis 196 korterit ja kaks äripinda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

YIT Eesti müügijuhi Eva-Liisa Tamme sõnul kestis pindade müük umbes kolm aastat. “Projekti vastu oli turul algusest peale üsna suur huvi,” kinnitas ta.

Tamme hinnangul toetasid müüki lisaks atraktiivsele asukohale ka Urmas Muru arhitektuur koos korterite heade planeeringutega ja jätkusuutlikud tehnilised lahendused (seitsmest hoonest viiel on A-energiaklass).

Tamm möönis, et turu jahenemisel projekti viimase etapi lõpus kindlasti müügile mõju oli ja müügiaeg pikenes, kuid ka viimased korterid leidsid mõistliku aja jooksul peale majade valmimist endale uued omanikud.

Küsimusele, kas arendaja pidi turu jahenedes tegema kampaaniaid või pakkuma allahindlust, vastas Tamm, et lisakampaaniateks vajadust ei tekkinud ja kõikide klientidega leiti sobivad lahendused.

Pärast Küti kvartali müüki on YIT Eestil aktiivses arenduses ja müügis korterelamud Tallinnas Päevalille 17 ja Tartus Jaama 167.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.