Liigu sisu juurde

YIT tõmbab veel ühe äri koomale: Rootsi taristuehituses kaotab töö vähemalt 125 inimest

YIT on muuhulgas viinud läbi ka Stockholmi pearaudteejaama renoveerimistöid. Foto: YIT.se

Täna avaldatud teate kohaselt on Soome ehituskontsern YIT otsustanud pärast põhjalikku kaalumist lõpetada taristuehituse-alane äri Rootsis. Äri lõpetamisega seoses kaotab töö hinnanguliselt vähemalt 125 inimest.

Selle otsuse tõttu esitab YIT 2023. majandusaasta kvartali kohta negatiivse kasumiaruande 16 miljoni euro ulatuses, mis on seotud tegevuse lõpetamise otsusega ja selle mõjuga käimasolevate projektide kasumiprognoosidele.  

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Rootsi taristuehituse äritegevuse käive oli 2022. majandusaastal ligikaudu 4,5% YITi käibest. Eeldatakse, et pooleliolevad projektid viiakse lõpule 2027. aastaks, pärast mida ei ole YIT-l Rootsis enam äritegevust.

YITi Infra segmendi juhi Aleksi Laine sõnul on ettevõtte kalaunud mitmeid võimalusi, et Rootsi taristuehituse kasumlikkust parandada, ent neist pole olnud loodetud määral kasu.

“Meie meeskond on teinud väga head tööd keerulistes tingimustes ja teinud jõupingutusi, et muuta äri suunda ning otsus kohaliku tegevuse lõpetamise kohta ei olnud lihtne. Tegevuse lõpetamisega Rootsis keskendume oma põhitegevusele ja vabastame kapitali oma strateegiat toetavatesse ettevõtetesse. Oleme võtnud kohustuse viia lõpule ka viimased käimasolevad projektid koostöös oma klientidega,” ütles Laine.

Otsus lõpetada infra-alane äritegevus Rootsis ja varem teatatud tuuleenergia projektiarenduse portfelli müük on osa YIT poolt mullu veebruaris avaldatud muutmiskavast, mille üks eesmärk on tõhustada YIT kapitali kasutamist.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.