Liigu sisu juurde

Aasta pärast valmiv Pärnu uus sild sai riigilt 7,5 miljoni euro suuruse rahasüsti

Pärnu uus silla rajamise Investeeringu kogumaht on ligikaudu 45 miljonit eurot, millest silla maksumus moodustab ligi 32 miljonit ja pealesõiduteed kergliiklusteedega ligi 13 miljonit eurot.Foto: InfraBIM OÜ

Kliimaminister Kristen Michal kirjutas täna alla lepingule, et toetada 7,5 miljoni euroga Pärnu uue silla ehitamist. 2025. aasta suveks valmiv sild ühendab Ülejõel asuvat Raba tänavat kesklinnas asuva Laia tänavaga.

Pärnu abilinnapea Irina Talviste märkis, et uus sild on ka oluline osa Pärnu jalgrattaliikluse tervikteekonnast ning toetab Pärnu kliimaeesmärke. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Uus sild on vajalik, et vastata linnakeskkonna muutuvatele vajadustele, vähendada liiklusvooge kesklinnas, tagada turvalisus ja hõlbustada ühendust erinevate piirkondade vahel,” ütles Talviste.

Abilinnapea hinnangul on ehitatav sild oluline infrastruktuurielement, mis aitab kaasa linna arengule ja elukvaliteedi parandamisele.

Pärnu uue autosilla arhitektuurivõistluse võidutöö “Luik” 3D-visuaal. Foto: Mari-liis Vunder / trilog Studio OÜ

“See on alternatiiviks vanale sillale, mis viib autoliikluse kesklinnast välja. Samuti lüheneb teekond Ülejõe linnaosadest kesklinna, mis soodustab jalakäijate ja jalgratturite osakaalu märgatavat tõusu. Kindlasti toob uus sild kaasa ka muudatusi ühistranspordis,” lisas ta.

Investeeringu kogumaht on suurusjärgus ligikaudu 45 miljonit eurot, millest silla maksumus moodustab ligi 32 miljonit ja pealesõiduteed kergliiklusteedega ligi 13 miljonit eurot. Riik toetab kolme aasta jooksul projekti kokku 20 miljoni euroga. 2023. aastal eraldati selleks 5 miljonit eurot. Riigi eelarvestrateegia (RES) aastateks 2024–2027 sisaldab 7,5 miljoni euro suuruse toetuse eraldamist ka 2025. aastal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega