Liigu sisu juurde

East Capital ostis 83 miljoni euroga Riias asuva Rimi logistikakeskuse

Rimi baltikumi logistikakeskus asub 17 hektari suurusel maa-alal, mille asukoht tagab väga hea ligipääsu põhimagistraalidelt. Foto: East Capital

Eesti kinnisvara varahaldusettevõte East Capital Real Estate IV kinnisvarafond omandas 83 miljoni euroga ICA Gruppenisse kuuluva Rimi Balticu 94 000ruutmeetrise logistikakeskuse ja keskkontori Riias. Ettevõtte teatel on tegemist selle aasta suurima kinnisvaratehinguga Balti riikide logistikasektoris.

Rimi on Balti riikide suurimaid jaemüüjaid ja Riias asuva kompleksi näol on tegemist ettevõtte peakontori ja peamise logistikakeskusega Baltimaades. Logistikakeskus asub ca 17 hektari suurusel maa-alal, mille asukoht tagab ligipääsu põhimagistraalidelt. Rimi Baltic jääb edasi hoone ainurentnikuks ja on East Capital Real Estate´iga selleks sõlminud 15 aasta pikkuse rendilepingu.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Omandatud logistikakeskus asub East Capital Real Estate Läti juhi Maris Smiltenieksi hinnangul piirkonnas, mis on viimastel aastatel eriti kiiresti arenenud.

“Sinna on rajatud palju uusi elamuid, piirkonna atraktiivsusele andis olulist täiendust ka Ikea kaubamaja ja Saga keskuse rajamine,” kommenteeris Smiltenieks.

Keskus läbis 2020. aastal ulatusliku renoveerimise ja sai olulise laienduse. Samuti parandati energiatõhusust ning hoonestuse katusele paigaldatakse 2MW suurune päikesepark.

“Sõlmitud tehing ja 15-aastane rendileping tähendab meie tihedat koostööd East Capitaliga, sest Rimi Balticu ulatuslik logistikategevus ja keskkontor paikneb ka edaspidi Deglava keskuses,” ütles Rimi Balticu tegevjuht Giedrius Bandzevičius, kelle sõnul on oluline ka see, et tehing vabastab vahendeid Rimi Balticu omaniku ICA Gruppeni netovõla vähendamiseks.

Tehingut rahastas Swedbank ning protsessi nõustasid ostja poolel Vilgerts advokaadibüroo, Ernst & Young ning Industry Service Partner ja müüja poolel advokaadibüroo Sorainen.

East Capital Real Estate on kinnisvara varahaldusettevõte. Ettevõte juhib Balti riikides ja Kesk-Euroopas kinnisvarafonde koguväärtusega 580 miljonit eurot, hõlmates üüripindu 450 000 ruutmeetri ulatuses kokku 23 kinnistul. Portfelli kuuluvad Balti riikide suurimad logistikakeskused, tuntumad hotellid ja ärihooned. Rimi logistikakeskuse omandamine on East Capital Real Estate’i seni suurim tehing.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega