Liigu sisu juurde

Analüütik: korter Tallinnas on endiselt luksuskaup

Täna avaldatud 2023. aasta viimase kvartali keskmise palga puhul on paslik heita pilk ka Tallinna korteri keskmise ruutmeetri hinna ja palga suhtele.

Keskmine ruutmeetrihind Tallinnas ja brutopalk Eestis alates 2011. aastast.Foto: Risto Vähi

Nagu näha, oli nende näitajate stardipositsioon pärast eelmise majanduskriisi lõppu 2011. aastal praktiliselt võrdne. Kuna kinnisvaraturg hakkas hoogu juurde saama, algas ka ruutmeetrihinna tõus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Palga eest ära jooksmist põhjustasid uute korterite suurenev mõju statistikas ning fakt, et laenuintressid olid madalad. See andis kütust ka järelturule. Nõudlust kinnisvara järele tõstsid ka aina populaarsemaks muutunud investeerimine ja igasugused rahalise vabaduse koolitused.

2021. ja 2022. aastal vallutas kinnisvaraturu investeerimisbuum ning vahe kärises eriti suureks. Siis oli ka selge, et Tallinna korterite taskukohasus on kiiresti halvenenud.

Nüüd oleme majanduslanguses ja kõrgete laenuintresside tuules. Nagu näha, ei ole aga vahe keskmise Tallinna korteri ruutmeetri hinna ja keskmise palga vahel vähenenud. Selle üks põhjus on kindlasti uute korterite osakaal, mis on langevate tehinguarvude juures saanud märkimisväärse mõju.

Sellelt aastalt võiksime oodata ruutmeetri hinnalangust, sest uusi kortereid, mida ostjatele üle anda, jääb vähemaks ning järelturg on juba languse läbi teinud. Tallinna korter jääb luksuskaubaks kardetavasti aga kauemaks ajaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.