Liigu sisu juurde

Analüütik: tõelise luksusvara hind ei sõltu olukorrast majanduses, 12 000 eurot ruutmeetri eest on Tallinnas reaalsus

Luksuskorter: Postimehel õnnestus 2015. aastal pildistada küberkuritegude eest Ameerika Ühendriikides seitsemeks aastaks vangi mõistetud Vladimir Tšaštšini 209ruutmeetrist luksuskorterit Pirital. Pildile on jäänud kuldne WC-poti hari.Foto: JAANUS LENSMENT / POSTIMEES / Scanpix

Ruutmeetri hind 12 000 eurot ning oksjonid parimate uute korterite ostmisel – see on tänasel Tallinna kinnisvaraturul reaalsus.

Tõeline luksusvara ei sõltu olukorrast majanduses või laenu hinnast. See on nišiturg, mis tiksub omas rütmis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Luksus on relatiivne. Mis ühele on tipp, näib teisele lihtne ja vanamoodne või hoopis ülepakutud ja kitš. Selge on igal juhul see, et praeguse luksuse defineerivad kõrge kvaliteet nii arhitektuuris ja interjöörides kui ka materjalides ja tehnilistes lahendustes. Pigem lihtne, aga maitsekas.

Elatustaseme kasvades tõusevad ka nõudmised. Kui siiani peeti suureks korteriks 100-150 ruutmeetrist elamispinda, millele lisandub terrass, siis aina enam soovitakse kortereid, mille köetav pind oleks kuni 250 ruutmeetri. Praegu on seda lahendatud kahe suure korteri liitmisega, kuid võib öelda, et avarale elamispinnale spetsialiseerunud korteriarendused enam mägede taga pole.

Korteritele hinnaga 2,5 – 3 miljonit eurot on ostjaskond täiesti olemas. Küll väike, kuid mõjukas. Ja väga nõudlik. Muide, enam kui kolme miljoni eurone korteritehing tehti eelmisel aastal Tallinnas juba ära.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.