Liigu sisu juurde

Arhitektide liit kuulutas välja kaks preemiavõistlust

EALi arhitekti aastapreemia pälvisid 2023. aastal Paide Gümnaasiumi arhitektid Ralf Lõoke, Maarja Kask, Helina Lass, Ragnar Põllukivi ja Martin McLean (Salto AB) ning sisearhitektid Birgit Palk, Tarmo Piirmets ja Raul Tiitus (Pink).Foto: Elvo Jakobson

Eesti Arhitektide Liit kuulutas välja EALi arhitekti aastapreemia 2024 ja VÄIKE 2024 võistlused, kuhu saab kandidaate esitada 20. augustini.

Arhitekti aastapreemia eesmärk on tunnustada igal aastal üht silmapaistvat arhitektuuriteost ja selle autorit. Töid saavad aastapreemiale esitada kõik arhitektide liidu liikmed ja neid hindab väljastpoolt Eestit kutsutud sõltumatu arhitektuuriekspert.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tänavu langetab otsuse saksa arhitekt ja büroo Brandlhuber+ asutaja Arno Brandlhuber. Tema tööde hulgas on arhitektuuri- ja uurimisprojektid, näitused, väljaanded ja poliitilised sekkumised.
Aastatel 2003–2017 oli Brandlhuber Nürnbergi ülikooli Akademie der Bildenden Künste arhitektuuri ja linnauuringute õppetooli juhataja ning juhtis ka magistriprogrammi a42.org. 2017. aastal nimetati ta ETH Zurichi ülikooli arhitektuuri- ja disainiprofessoriks.

Ta on olnud külalisprofessoriks mitmetes ülikoolides, sealhulgas TU Wien ja Harvard Graduate School of Design. Tema töid on eksponeeritud Veneetsia arhitektuuribiennaalidel.

Viimastel aastatel on ta fookus olnud arhitektuuri puudutava seadusandluse kui ehitatud keskkonna peamise mõjutaja muutmisel. Valminud on laia diskussiooni tekitanud filmid “Legislating Architecture” ja “The Property Drama”.

VÄIKE võistlusel hinnatakse viimasel kahel aastal valminud arhitektuuri väikevorme: väikesemahulisi ehitisi, maastikuobjekte ja ruumiinstallatsioone.

Preemia väljaandmise eesmärk on rõhutada väikevormide olulisust arhitektuuris, samuti pöörata tähelepanu detailide ilule. Parimad objektid valib viieliikmeline žürii: sel aastal arhitektid Marika Lõoke, Jaan Tiidemann ja Merilin Kaup ning mastikuarhtitekt Juhan Teppart ja kunstnik Edith Karlson.

Arhitekti aastapreemia suurus on 5000 eurot ja preemia VÄIKE 4000 suurus eurot, mõlema väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.