Liigu sisu juurde

Briti arhitektide kuninglik instituut avaldas “Aasta maja 2023” kandidaadid

Briti arhitektide kuninglik instituut (RIBA) avaldas 20 kodu, mis kandideerivad “Aasta maja 2023” tiitlile.

Nende hulgast valitakse kuus projekti, mida külastab žürii, kes seejärel otsustab lõpliku võitja. “Aasta maja” kuulutatakse välja selle aasta lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Žürii esimees Dido Milne ütles selle aasta nimekirja kohta, et sealt leiab põnevaid uusi tüpoloogiaid – tagasihoidlikest ridaelamutest suuremate peremajadeni. “See esitleb arhitekte, kes väljendavad oma loovust väga erinevates oludes,” lausus Milne. Tiitlile kandideerivad kodud nii linnapiirkondades, kus arhitekt on väiksele krundile hoone planeerimisel pidanud näitama üles suurt leidlikkust, aga ka muust maailmast eraldatud suurtel kruntidel asuvaid maju, kus arhitektile on antud vabad käed majja esindusliku saali planeerimiseks või järveääre ümberkujundamiseks.

Milne tõi välja, et kliima seisukohalt kriitilisel ajahetkel tahtis žürii näha, kui sügavalt on arhitektid võtnud arvesse keskkonnasäästlikkusega seotud probleeme. “Julgustav oli näha nii moodulsotsiaalelamute prototüübis kui ka mõnes suuremas majas, kuidas oli olemas palju terviklikum lähenemine sellele, mis võiks olla tõeliselt jätkusuutlik,” leidis ta.

Nimekirja jõudnud majadega saad tutvuda siin.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.