Liigu sisu juurde

Ehitajad pidasid Paide uue komandohoone ehitusel sarikapidu

Sarikapärg on veel Paide komandohoone katusel ja ootab allatoomist.Foto: Margus Pahv / Riigi Kinnisvara

Paidesse rajatava päästekomando ehitus on nii kaugel, et hoone on saavutanud oma maksimaalse kõrguse ja sel puhul peeti traditsioonilist sarikapidu.

Paide uuele komandohoonele on paigaldatud katus ja valatud põrandad, peagi saavad ette ka aknad. Samal ajal käivad hoones sees ventilatsiooni, jahutuse, elektri, vee ja kanalisatsiooni paigaldamisega seotud eritööd. Ehkki varajane talvekülma saabumine segas esialgseid tööplaane, püsib ehitus siiski graafikus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Paide komandohoone sarikapidu.Foto: Margus Pahv / Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktori Tarmo Mändmetsa sõnul on Paide komando üks kümnest spetsiaalselt päästjatele mõeldud uuest hoonekompleksist. “Tüüplahenduste järgi komandode rajamine võimaldab meil pakkuda päästjatele nende tööks kõige sobivamaid lahendusi üle Eesti,” ütles ta. “Uues hoones on kohalikel päästjatel oluliselt paremad töö- ja puhketingimused, mis toetavad neid igapäevastes väljakutsetes.”

Lisaks komandohoonele rajatakse kompleksi ka harjutustorn, varjualused päästetehnikale ning tingimused selle ohutuks hooldamiseks.

Projekti viib ellu Fund Ehitus, mille tegevjuht kinnitas, et ettevõte püüab ehitusega head tempot hoida, et suve lõpuks saaksid päästjad uutesse ruumidesse kolida.

Hoone projekteerisid ACTO CONSULT ja GECC LP, arhitekt on Juhan Rohtla arhitektuuribüroost KUU. Komandot ehitab Fund Ehitus ning omanikujärelevalvet teostab SWECO Est.

Hoonekompleksi kogumaksumus on 6,2 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Sellest 1,6 miljonit kaetakse riigi süsinikukvootide müügitulust hoonete energiatõhususe parandamise toetusega.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.