Ehitusvaldkonna tööpakkumiste hulk vähenes aastaga kolmandiku võrra

Teiste valdkondadega võrreldes on ehitussektor tänavu vabade pakutavate ametikohtade lõikes üks nõrgemaid.Foto: Michal Jarmoluk / Pixabay

Möödunud aasta oli ehitussektoris väga keeruline ja see peegeldus ka tööpakkumiste ja tööotsijate hulgas – tööpakkumiste arv vähenes 2022. aastaga võrreldes suisa kolmandiku võrra.

CVKeskuse värbamisagentuuri juhi Grete Adleri sõnul avaldasid ehitussektori tööandjad mullu keskmiselt 35% vähem töövõimalusi kui 2022. aastal, kuid siinkohal on oluline tähele panna 2022. aasta keskmisest kõrgemat võrdlusbaasi. “Viimase nelja aasta võrdluses oli ehitussektori tööpakkumiste arvu langus 2023. aastal 20 protsenti,” märkis Adler.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Konkurents vabadele töökohtadele üha suureneb

Teiste valdkondadega võrreldes on ehitussektor tänavu vabade pakutavate ametikohtade lõikes üks nõrgemaid – tööpakkumiste hulk on enam langenud vaid tööstuses. Enim vähenesid tööpakkumised ehituses mullu septembri- ja oktoobrikuus.

Konkurents vaba ametikoha nimel kasvas ehituses tavapärase tasemega (2019-2022) võrreldes 38%, mida on samuti rohkem kui enamikes teistes sektorites.

“CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri läbi viidud tööandjate küsitluse järgi näeb 2024. aasta esimesel poolaastal võimalust töötajaid värvata 47% ehitussektori tööandjatest,” ütles Adler.

Seega on tema sõnul ka järgmise poolaasta värbamisplaanid ehituses veel nõrgemad kui enamikes teistes valdkondades – sama vähe värbamisplaanidega tööandjaid on veel vaid transpordi- ning kinnisvarasektorites.  

Enim töötuid uusi töötuid tuleb ehitussektorist

Töötukassa kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul oli detsembris ehitusala tööpakkumisi vähe, aga tööpakkumiste vähene arv on detsembrikuu puhul tavapärane.

“Kui nüüd vaadata aastate võrdlusi, siis ehituse tööpakkumiste arv on langenud 2019.-2020. aasta tasemele, vahepealsel kahel aastal oli pakkumisi märksa enam,” tõdes Annika Koppel.

Koppeli sõnul on registreeritud töötute hulgas on täna enim ehitusvaldkonna töökogemusega inimesi.

“Aastate võrdluses on näha, et kahel viimasel aastal on teenindus ja ehitusvaldkonna inimesi enim töötuna arvele tulnud. Aga see ei ole midagi enneolematut, sest just nende valdkondade inimesed vahetavad enim töökohti ja seetõttu on neid alati kõige enam töötuna arvele tulnud,” selgitas Koppel.

Möödunud aasta oli Koppeli hinnangul lihtsalt selle poolest erinev, et uusi tööpakkumisi ehitusvaldkonda ei lisandunud, mistõttu on ehitusvaldkonna inimestel keerulisem uut tööd leida ja see võtab kauem aega.

Allikas; Töötukassa

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.