Liigu sisu juurde

Ehitusvaldkonna tööpakkumiste hulk vähenes kuu ajaga märgatavalt

Novembri alguse seisuga on Eestis ehitusaldkonnas 440 vaba töökohta. Foto: Michal Jarmoluk / Pixabay

Viimase kuuga on ehitusala vabade töökohtade hulk vähenenud tööotsinguportaalide andmetel pea viiendiku võrra, Töötukassa vaates püsib olukord laias laastus stabiilne.

Tänase seisuga on ehituse ja kinnisvara valdkonnas CVKeskuse lehel 230 tööpakkumist, ja CV Online lehel 78 ja Töötukassa ehituse ja ehitusmaterjalide valdkonnas 133 pakkumist ehk ühtekokku on ehitusalal  440 tööpakkumist. Kuu varem oli pakkumisi 524.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Siinkohal tuleb mainida, et pakutavaid töökohti on tegelikult rohkem, sest osade tööpakkumistega värvatakse rohkem kui üks töötaja.

Enim täitmata ehitusala töökohti on Ida-Virumaal

Töötukassa kaudu otsitakse hetkel ehitussektorisse 133 pakkumisega 353 töötajat. Kommunikatsioonijuhi Annika Koppeli sõnul on käesoleval aastal igal kuul lisatud ehitusvaldkonda keskmiselt 400 uut tööpakkumist ning seega oktoobrikuu kuidagi väga eriliselt teiste kuude võrdluses silma ei paista.

Käesoleval aastal on Töötukassa andmebaasi igal kuul lisatud keskmiselt 400 uut ehitusvaldkonna tööpakkumist. Foto: Töötukassa

Vabu ehitusvaldkonna töökohti on praegu enim Ida-Virumaal (umbkaudu kolmandik kõigist pakkumistest), Harjumaa jääb pakkumiste osas õige pisut alla ning ülejäänud kolmandik jaotub enamvähem proportsionaalselt erinevate maakondade ja välisriikide vahel.

CVKeskuse ehituse ja kinnisvara tööpakkumiste hulk on kuu ajaga vähenenud enam kui 15% (oktoobri alguses oli tööpakkumisi 276) ning CV Online tööpakkumiste hulk on kukkunud enam kui 20% võrra. Oktoobrikuu alguse 100 tööpakkumisega võrreldes on novembri esimestel päevadel portaalis pakkuda vaid 78 töökohta.

Konkurents püsib stabiilsena

“Konkurents ametikoha nimel on ehitussektoris püsinud läbi viimase kolme kuu stabiilselt sarnasel tasemel – keskmiselt kandideerib cvkeskus.ee platvormil ehitussektori tööpakkumistele 31 töövõtjat,” märkis CVKeskuse värbamisagentuuri juht Grete Adler.

Adleri sõnul on võrreldes eelmise aastaga konkurents ehitussektori tööpakkumistele kasvanud tervelt 42%, seega on sektori tööandjatel täna tunduvalt suurem valik kandideerijaid ja sobiv töötaja leitakse tõenäoliselt kiiremini.

“Konkurentsi kasv on seotud ehitussektori tööandjate langenud värbamisaktiivsusega – keskmiselt avaldatakse praegu umbes kolmandiku võrra vähem tööpakkumisi ja veel ei ole näha, et see trend oleks pöördumas.”

Lisaks uute töötajate värbamise pidurdumisele on paljudel ehitusala ettevõtetel tänavu tulnud ette võtta ka koondamisi. Töötukassa andmetel on tänavu koondatud 100 ehitusvaldkonna töökohta ning peamiseks põhjuseks on toodud töömahtude vähenemine või ettevõtte pankrot.

Selle aasta kollektiivse koondamise teated ehituvaldkonna ettevõtetelt:

AsutusDetailne põhjusTeate esitamise kuupäevKoondatavate arv
5DEhitus OÜTöömahu vähenemine18.10.202312
Timbhaus OÜTöömahu vähenemine12.10.202319
OÜ CarelloPankrot 10.10.20237
Kaper Moduls OÜPankrot26.09.202315
TECA Projekt OÜTöömahu vähenemine 31.08.20236
ARMARIUM OÜTöö ümberkorraldamine02.08.202312
Pro Ehitus OÜPankrot22.05.20235
Kiikri Ehitus OÜTöömahu vähenemine 06.03.20236
Akso-Haus Tuumik OÜLikvideerimine 13.02.202313
Kiikri Ehitus OÜTöömahu vähenemine 04.01.20235
Allikas: Töötukassa

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.