Liigu sisu juurde

“Ei mädane, ei kõdune, sipelgad ei söö.” Eesti ettevõte ehitas betoonsauna

Saunamaja betoonipind on nii sees kui ka väljas puitimitatsiooniga.Foto: PR Betoon

PR Betoonis valmis esimese monoliitbetoonist valatud saunamaja. “Sellist üleni betoonist korpusega saunamaja pole me kuskil kohanud – ei Eestis ega laias maailmas,” sõnas PR Betooni juhatuse esimees Peep Roosmann.

Betoonsauna korpuse moodustab 100-millimeetrine monoliitbetoonkoorik, mis on valatud väljastpoolt peensaetud lauaga raketise ning seestpoolt hööveldatud lauaga raketise vahele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Sauna tagakülg on puidust ning esikülg klaasist.

Saun on täisvarustuses – seal on olemas vesi, dušš, kuumavee anum, elektriühendused koos elektrikilbiga, valgustus, ning puuküttel ahi.

Sauna välisseinas asub kiirliitmikuga tarbevee ühendussõlm, mille kaudu saab sauna leiliruumis käsidušš külma vee. Sellega saab täita ahjul paikneva 30liitrise kuumavee anuma. Sauna kütab puuküttel Harvia ahi.Foto: PR Betoon

Betoonsauna komplekti kuulub ka samas stiilis lahendatud puuriida-raam.

“Ei mädane, ei kõdune, sipelgad ei söö,” iseloomustas betoonsauna idee autor ja teostaja Peep Roosmann. “Saun ise on äärmiselt vaikne, mõnusalt niiske.”

Betoonsauna idee sai algtõuke PR Betooni poolt välja mõeldud ja teostatud originaalsetest betoonist bussipeatuste paviljonidest, millest Laulasmaale tehtud paviljon sai otseselt saunamaja eeskujuks.

Laulasmaa bussipeatus, mis oli saunamaja eeskujuks.Foto: Heikki Sal-Saller

“Täislahendusega ainulaadne, ühekordne käsitöötoode,” sõnas Roosmann. “Huvi on betooni eksponeerida.”  

Betoonsaun “Suvi” kaalub 7,5 tonni, hoone küljed on 4,1 ja 2,4 meetrit pikad ja kõrgus 2,5 meetrit.

PR Betoon OÜ on 2006. aastast tegutsev betoonitööde ettevõte, kelle portfelli kuuluvad tööd sellistel ehitustel nagu Auvere elektrijaam, Solarise Keskus, Kreutzwaldi 3 korterelamu, Noblessneri kvartal, Maakri 19/21 büroohoone ja parkla, Kommunismiohvrite memoriaal, Järve tornid, Arteri kvartal jne jne.

Betoonist arhitektuursete väikevormide valdkonnas võivad Peep Roosmann ja PR Betoon nimetada selliseid linnadisaini töid: Harku valla bussipeatused, Pöörise arhitektoon (arhitekt Raiko Reinson), pildiraamid Eesti Kunstiakadeemia ees (autor Oliver Soomets), betoonskulptuur “Padi” (autor Oliver Soomets) Narvas, kõrgkoolide ühishoone ees, Leonhard Lapini „Arhitektoon 30“ Eesti Arhitektuurimuuseumi juures ja Noblessneri kvartali betoonist pargielemendid.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.