Liigu sisu juurde

Eluaseme hinnaindeksi aastakasv oli viimaste aastate väikseim

Statistikaameti andmetel tõusis eluaseme hinnaindeks 2023. aastal eelneva aasta keskmisega võrreldes 5,9%. Eluaseme hinnaindeksi aastakasv, mida arvutatakse nelja kvartali keskmisena, oli viimati nii madal 2018. aastal.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Egne Säinasti sõnul tõusid möödunud aastal majade hinnad 6,5% ja korterite hinnad 5,5%. Tallinna korterite hinnad kasvasid 4,8%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga tõusid hinnad 9,4% ning ülejäänud Eestis 0,2%.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Eelmise aasta neljandas kvartalis tõusis eluaseme hinnaindeks võrreldes 2022. aasta sama kvartaliga 5,8%. Majade hinnad kasvasid 3,2% ja korterite hinnad 6,9%.

Võrreldes 2023. aasta kolmanda kvartaliga tõusis eluaseme hinnaindeks 2,1%.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ning seda arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis 2023. aastal võrreldes eelneva aasta keskmisega 11,3%. Indeks kasvas eelmise aasta neljandas kvartalis võrreldes kolmanda kvartaliga 3,9% ning võrreldes 2022. aasta neljanda kvartaliga 8,8%.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme ostja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme ost, muud eluaseme ostmisega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Statistikaamet kogub ja analüüsib eluaseme hinnaindeksi andmeid rahandusministeeriumi tellimusel. Andmed aitavad saada ülevaate Eesti majanduse hetkeseisust.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.