Liigu sisu juurde

Hinnast haihtus neli miljonit eurot: Embach Ehitus sõlmis Tartusse ärikvartali rajamiseks uue ehituslepingu

Port Athena kvartal peaks valmima 2026. aasta detsembrikuus. Foto: Arhitektuuribüroo Salto

Embach Ehitus sõlmis teist korda ehituslepingu Tartusse sama ärikvartali püstitamiseks. Ligi poolteist aastat tagasi sõlmitud lepinguga võrreldes langes ehituse hind pea neli miljonit eurot.

Nordecon teatas täna börsile, et kontserni kuuluv Embach Ehitus sõlmis ehituslepingu Kaarsilla Kinnisvaraga Port Athena kvartali hoonetekompleksi ehituseks Tartusse. Lepingu maksumus on 26 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks ja kompleksi ehitusperiood on 30 kuud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ehitus läks pea nelja miljoni euro võrra odavamaks

Esimest korda kuulutati Port Athena ehitusleping välja mullu veebruarikuus, mil ehituse hinnaks märgiti 29,9 miljonit eurot ehk praegusest hinnast pea neli miljonit eurot enam.

Kaarsilla Kinnisvara OÜ tegevjuhi Made Varese sõnul on ehitushinna odavnemisel suures plaanis kolm põhjust.

“Esiteks on mõningal määral odavnenud ehitushind ja Väike-Turu 7 projekt on täpsustunud,” selgitas Vares. “Eelmise aasta pakkumisel oli aluseks eelprojekt, tänaseks on valmis põhiprojektid ja konstruktsioonide tööprojekt.”

Lisaks võimaldab Varese kinnitusel rahalist säästu asjaolu, et uue lepingu järgi ehitatakse kõik viis hoonet valmis ühes etapis, eelmisel aastal oli aga kavas kvartal valmis ehitada mitmeetapiliselt.

Viiest majast koosnev kvartal

Planeeritav kvartal asub Tigutorni, AHHAA teaduskeskuse ja Aura Keskuse vahelisel alal. Kavandatav hoonete grupp koosneb neljast kuuekorruselisest ja ühest seitsmekorruselisest hoonest. Kompleksi läänepoolne osa on mõeldud jalakäijatele ning hoonete idapoolsele küljele on plaanitud rajada kaldapromenaad. 

Planeeritav kvartal asub Tigutorni, AHHAA teaduskeskuse ja Aura Keskuse vahelisel alal.Foto: Arhitektuuribüroo Salto
Hoonete esimestel korrustel asuvad kaubandus- ja teeninduspinnad ning väliterrassidega restoranid. Foto: Arhitektuuribüroo Salto

Hoonete esimestel korrustel asuvad kaubandus- ja teeninduspinnad ning väliterrassidega restoranid. Ülemistel korrustel paiknevad kontoripinnad ja katustel lõõgastumisvõimalusi pakkuvad katuseterrassid.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega