Liigu sisu juurde

Karlova kooli maja läbib aastaga põhjaliku uuenduskuuri

23.05.2023, Tartu Karlova kooli Lina tänava maja rekonstrueerimine Pildil lagunev fassaadFoto: Margus Ansu / Tartu Postimees

Tartu Karlova kooli Lina tänava õppehoone läbib põhjaliku uuenduse ja 2024. aasta 1. septembril saab kool õppeaastat alustada kaasaegse õpikeskkonnaga ruumides.

Nordecon AS kontserni kuuluv ettevõte Embach Ehitus OÜ ja Tartu Linnavalitsus sõlmisid töövõtulepingu Tartu linnas Lina tn 2 asuvas Karlova koolihoones ehitustööde teostamiseks. Õppehoone suurusega 4973 m2 rekonstrueeritakse terviklikult – tugevdatakse vahelaekonstruktsioonid, ehitatakse lift, rekonstrueeritakse kõik tehnosüsteemid ja ehitatakse uus ventilatsioonisüsteem.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uus ja mugavam keskkond

„Kindlasti punkt 1 on see, et majja saab lift ja muud vajalikud lahendused liikumispuuetega inimestele ehk kool on pärast remonti valmis vastu võtma ka liikumispuudega õpilasi, mis tänaseni kahjuks võimalik ei olnud,“ selgitas kooli direktor Krista Andreson.

„Teine muutus on kindlasti seotud ventilatsiooniga ja küttesüsteemide lahendusega, mis olid täiesti ajast ja arust. Ja paraneb ka turvalisus laiemalt. Praegune lahendus oli selline, kus õpilased liikusid koolimajja läbi parkla. See parkla viiakse majast eemale ja õueala saab ainult õpilaste ja jalakäijate kasutusse,“ lisas Andreson, kelle sõnul tehakse turvalisemaks ka kooli sissepääsud.

Rekonstrueerimise käigus saab maja uue sise- ja välisviimistluse ning uue sisustuse, mis loob kooli kaasaegse õpikeskkonna – lisaks markertahvlitele tulevad igasse klassiruumi puutetundlikud ekraanid, ehitatakse väliklass. Hoone maht ja ruumiprogramm jäävad hoones suures osas samaks, kuid keldrisse rajatakse juurde pesu- ja riietusruumid.

Olemasolev autode parkla koolihoone ja spordiväljaku vahel likvideeritakse ning see ala jääb tulevikus rekreatsioonialaks koos jalgrataste parklaga. Õpetajatele rajatakse uus parkla Aleksandri tänava äärde.

Tartu linna aasta suurim ehitusleping

Abilinnapea Priit Humala sõnul on Karlova kooli Lina tänava maja rekonstrueerimine suurim ehitusleping, mis Tartu linn sellel aastal sõlmib.

“Oleme pidanud oluliseks jätkata investeerimist haridusvaldkonda, vaatamata praegusele majanduslikult keerulisele ajale,” ütles abilinnapea.

Tööde kogumaksumuseks on 8 150 494 eurot ja tööd lõppevad 2024. aasta augustis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.