Liigu sisu juurde

Endover alustab Volta kvartali järgmise etapiga, kalleim korter maksab 929 000 eurot

Volta arenduse uues etapis kerkib kolm uut kortermaja ja renoveeritakse endine tehase peahoone.Foto: Endover

Kinnisvaraarendaja Endover teatas täna, et alustab Volta kvartalis kolme uue maja ehituse ja ühe ajaloolise hoone renoveerimisega, mille käigus valmib kokku 83 kahe- kuni viietoalist korterit.

märgib Volta kvartalis tänaseks valminud maju, märgib uut etappi.Foto: Endover ja Ehitusleht

Korterite suurused jäävad vahemikku 44-127 ruutmeetrit. Ettevõte avaldas ka kolme uue maja hinnakirjad.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kalleim korter maksab 929 000 eurot. Selle raha eest saab läbi kahe kõrgema korruse planeeritud 111,6 ruutmeetri suuruse kodu, kus on kolm tuba ja ligi 27ruutmeetrine terrass. Korteri ruutmeetrihinnaks teeb see 8324 eurot.

Müüki tulnud korterite keskmine ruutmeetrihind on ligikaudu 6000 eurot. Mõned kodud on saadaval ka soodushinnaga, ühel korteril on tänu eripakkumisele ruutmeetrihind alla 4000 euro.

Avalikus hinnakirjas oli loo ilmumise ajal viis kodu märgitud broneerituks ja kaks müüduks.

Apex Arhitektuuribüroos projekteeritud valges majas maksab kalleim korter 929 000 eurot. Läbi viienda ja kuuenda korruse planeeritud 111,6 ruutmeetri suuruses korteris on kolm tuba ja ligi 27ruutmeetrine terrass. Korteri ruutmeetrihind on 8324 eurot.Foto: Endover
Toompea paistab: vaade valge maja viimase korruse terrassilt.Foto: Endover

Uued korterid valmivad järgmise aasta lõpus 

Kvartalisse kerkiva kolme uusehitise energiaklass on A, hoonete katustel on päikesepaneelid ning tagatud on elektrisõidukite laadimisvõimalused. Esimesed uue etapi kodud valmivad 2024. aasta lõpus.

Selles majas jäävad korterite hinnad vahemikku 284 900 kuni 849 900 eurot.Foto: Endover

Samuti rekonstrueeritakse eluhooneks ajaloolise Volta tööstuskompleksi 1899. aastast pärinev peahoone Tööstuse tänava ääres. Miljööväärtuslikul peahoonel ehk uue nimega Volta Villal säilitatakse ajaloolised kaaraknad, paksud paekiviseinad ning nišid ja roosaknad. 

Renderdus sellest, kuidas Endover Villa pärast renoveerimist välja võiks näha. Majja tulevad kahe- kuni neljatoalised korterid, aga arendaja selle maja hinnakirja veel avaldanud pole.Foto: Endover
Vana foto hoonest, mis renoveeritakse ja müüakse Endover Villa nime all.Foto: Endover
Endover Villa võimalik sisevaade pärast ehitustöid.Foto: Endover

Kvartali eelmine etapp, mis koosnes seitsmest hoonest, valmis käesoleval aastal ning Endoveri teatel oli selle müügiedu üheks tõukeks järgmise etapi turule toomisel.  

Jahtunud turu kuum kant

Endover põhjendas jahtunud kinnisvaraturul uue etapiga alustamist kvartali asukohaga – Põhja-Tallinna mereäärne piirkond olevat jätkuvalt kuumim arenduspiirkond pealinnas ning koduostjate ja investorite huvi sealsete arenduste vastu aktiivne. 

“Mitmed arendajad on tänases majanduskeskkonnas uute projektide alustamist edasi lükanud ning pigem ettevaatlikud,” lausus Endoveri tegevjuht Robert Laud. “Põhja-Tallinna mereäärne piirkond – Kalamajast Kopli poolsaare tipuni on aga jahtumisest hoolimata endiselt see üks piirkond, kus kinnisvara vastu tunnevad jätkuvalt kõrget huvi nii koduostjad kui ka investorid.”

Laud avaldas arvamust, et hiljutine uudis tehnoloogiaettevõtte Wise otsusest kolida oma mitmetuhande töötajaga peakontori just sellesse kanti, kasvatab huvi piirkonna kinnisvara vastu ja sealsete korterite väärtust veelgi. 

Laud leidis, et juba praegu on näha, kuidas kvartalisse investeeritakse tulevikuperspektiivi silmas pidades. „Sellele mõtlevad nii väikeinvestorid, soetades kortereid ühe-kahe kaupa, aga ka suurinvestorid, tehes hulgioste,” rääkis ta. “Vajadus kvaliteetsete äri- ja elamupindade järele üha kasvab, sest piirkonda on lisandumas lähiaastatel ligi 10 000 elanikku ja töötajat.”

Endoveri teatel on kvartalis on end juba täna sisse seadnud mitmed ärid: vinoteek, kohvik, burgeriresto, disainipoed, ilusalong ja ka kiirelt populaarseks muutunud lemmikloomade grooming

Varasemast rohkem on Endoveri info kohaselt neid ostjaid, kes soetavad kinnisvara omafinantseeringuga, mitte panga toel. “Seda näeme eriti Volta kvartali arenduse puhul,” ütles Laud. “Investorid paigutavad raha kindlasse varaklassi ja kindlasse piirkonda.”

Volta kvartal on Endoveri üks olulisemaid kinnisvaraarendusi. Enam kui saja-aastase ajalooga tööstusala saab uue elu kaasaegse viie minuti linna põhimõttel arendatud elu- ja ärikvartalina. Arendaja kinnitusel säilitatakse tööstuskompleksi taastamisel võimalikult palju miljööväärtust ning lisatakse tänapäevased lahendused ja mugavused.

11 hektari suurusele endise Volta tehase territooriumile kerkib kvartal kokku 29 hoonega, millest üheksa on juba valmis ning nelja järgneva hoone arendus on värskelt alanud. Kogu kvartali arendusmaht on 142 000 ruutmeetrit, arendusse on planeeritud üle 750 korteri ja enam kui 50 000 ruutmeetrit äripindu. 

Volta kvartalisse on kavandatud lasteaed, toidutänav ja vaba aja veetmise võimalused erinevatele vanuserühmadele nii siseruumides kui ka 15 000 ruutmeetri suurusel kõrghaljastusega pargialal. Seoses kvartali arendusega on Endover rajanud Põhja-Tallinnasse ulatusliku uue infrastruktuuri, seal hulgas kaks uut tänavat (Uus-Volta tänav ja Mootori tänav). Volta kvartalit arendatakse jätkusuutliku arenduse põhimõttel taastades võimalikult palju vana ja lisades uue, mis on energiasäästlik. Kvartali arhitektuuri loovad KOKO, Apex ja ARS arhitektid ning kvartali finantseerimisse panustavad LHV Pank, Coop Pank ja Bigbank.  

Endover on üle 25 aastase kogemusega Eesti kinnisvaraarendaja. Ettevõte on arendanud 70 hoonet ja 2840 korterit kogupinnaga 368 000 ruutmeetrit. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.