Liigu sisu juurde

Endoveri juht Robert Laud: 2024. saab olema kaalutletud ja läbimõeldud tegutsemise aasta

Endoveri tegevjuht Robert Laud. Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Lõppenud aasta on kinnisvaraarenduses olnud väljakutsete rohke nii müügi, finantseerimise kui ka ehitamise poolest, leiab Endoveri tegevjuht Robert Laud.

“Arendajana näeme, et uuel aastal on oodata tugevat konkurentsi, mistõttu peavad otsused ärile olema väga põhjalikult läbi mõeldud,” märkis Laud, kelle sõnul on see kindlasti arendajatele mõttekohaks: kas ja millal tulla turule uute projektidega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Arvan, et 2024. saab olema kaalutletud ja läbimõeldud tegutsemise aasta,” sõnas Laud, kelle sõnul on kinnisvara valdkonna võtmeküsimuseks objektide rahastamine.

“Euribor on langemas ning kõik indikatsioonid on olemas, et see võiks järgmise aasta jooksul saavutada koduostjatele taskukohasema taseme,” arvas Laud.

See on tema hinnangul hea uudis, kuid kindlasti ei lahenda ära probleeme, mis möödunud aastal kinnisvarasektoris süvenesid.

“Eestil on olnud kokku järjest seitse kvartalit majanduslangust, mis on ühtlasi ka Euroopa Liidu suurim näitaja. Täna teeb Eesti ekspordisektorile muret meie peamiste kaubanduspartnerite Soome, Rootsi ja Saksamaa majanduslik olukord ja probleemid. Eesti tööstusettevõtted ja eksportijad on partnerriikide nõudluse languse tõttu hädas toodete müügiga ning kui riik ei suuda piisaval määral kaupa eksportida, kanduvad sellest tulenevad mured ka siseturule üle. Eesti on väike riik ning pelgalt siseturuga me majandust toetada ei suuda,” märkis Laud.

Robert Laud ei usu, et rasked ajad jääksid püsima, sest tänu eestlastele omasele leidlikkusele tulevad majanduses ka helgemad päevad.

“Minu soov ja eesmärk on liikuda kinnisvaraturul ja majanduses laiemalt ilma ootamatute raputusteta. Praeguseks kujunenud majandusolukorda üleöö muuta ei saa, kuid loodan, et edasine asjade käik on mõistlikul määral etteaimatav. Uude aastasse tasub kinnisvarasektoril kaasa võtta rahulikum samm ja ummisjalu kuskile joosta ei maksa,” lisas Laud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.