Liigu sisu juurde

Estateguru Eesti juht lahkub

Tauri Tiik, kes oli Estateguru Eesti maajuht.Foto: Krõõt Tarkmeel / Estateguru

Estateguru Eesti juht Tauri Tiik saatis eile koostööpartneritele kirja, et tänane tööpäev jääb tema viimaseks ühisrahastusplatvormis.

Tiik ütles Ehituslehele, et saab lahkumist kommenteerida järgmisel nädalal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Estateguru turundusjuht Eglė Kučinskė ütles, et ta ei ole parim inimene personaliküsimusi kommenteerima ja edastas päringu juhatuse liikmetele, kellelt lootis tänase jooksul kommentaari saada.

Tiik oli üks 12 inimesest, kellele Estateguru poolt väljastatud volikirja firma aprilli viimasel nädalal kehtetuks kuulutas. Tiik põhjendas seda siis ettevõtte sisemise protsessi muutmisega.

Estateguru majandusaasta aruanded näitavad, et firma on 2021. ja 2022. aastal tootnud miljoneid eurosid kahjumit (2023. aasta tulemused pole avaldatud).

2021. aastal teenis ettevõte 4,8 miljoni euro suuruse käibe juures 1,4 miljonit kahjumit, järgmisel aastal miinus süvenes ja 5,3 miljoni euro suuruse käibe juures kujunes kahjumiks 3,9 miljonit eurot.

Estategurut omava Estateguru Holdingu kahjuminumbrid on suuremad:

  • 2021. aastal oli firma käive 7,1 miljonit eurot ja kahjum 2,2 miljonit eurot.
  • 2022. aastal oli käive 8 miljonit eurot ja kahjum 5,9 miljonit eurot.

Estategurul on 40 omanikku, suurimad osanikud on Kristjan-Thor Vähi ja Marek Pärtel, kelle ettevõtetele kuulub ligi pool firma hääleõiguslikest osadest. Vähi ja Pärtel on ka kinnisvaraarendaja Invego tegelikud kasusaajad.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.