Liigu sisu juurde

Estateguru investorid hääletasid eelmise aasta parimaks projektiks Rocca Tower C  

Tauri Tiiki hinnangul on Rocca Tower C projekt mitmes mõttes silmapaistev, kuid Estateguru investorite jaoks oli ennekõike tegemist ka eeskujuliku partnerluse ja väga korraliku tootlusega. Foto: Karl Kasepõld

Ühisrahastusplatvormi Estateguru investorid valisid 2023. aasta parimaks projektiks Rocca Tower C. Kokku rahastati möödunud aastal 430 erinevat projekti Eestis, Soomes, Lätis ja Leedus ning investeeringute kogusumma ulatus ligi 100 miljoni euroni.  

“See on väga kena tunnustus kahe tugeva tegija edukale koostööle. Tänases intressikeskkonnas pakub ühisrahastus väikeinvestorile korralikku tootlust ja on arendaja jaoks väga arvestatav alternatiiv kommertspankadele,” ütles aasta parima projekti tiitli pälvinud Rocca Tower C arendaja Endoveri juht Robert Laud.  

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Estateguru Eesti juhi Tauri Tiiki hinnangul on projekt mitmes mõttes silmapaistev, kuid Estateguru investorite jaoks oli ennekõike tegemist ka eeskujuliku partnerluse ja väga korraliku tootlusega.

“Kokku üheksas etapis antud ligi 2 miljoni eurone sildlaen pakkus investoritele 11,5% tootlust aasta baasil,” rääkis Tauri Tiik.

Möödunud aastal tegi Estateguru platvormil investeeringuid 29 890 unikaalset investorit, kellest üle kolme tuhande tegid seda esmakordselt. Investeeringute keskmine tootlus oli 9,7% ning investoritele tagasimakstud kogusumma ületas 140 miljonit eurot.  

Rocca Towers on elu- ja ärikvartal, milles on ühendatud kaasaegne arhitektuur ja mereäärse äärelinna looduslik ilu. Haabersti tuiksoonel asuva 18-korruselise tornmaja kõrgus on 70 meetrit merepinnast ning hoone koosneb nii avarate vaadetega perekorteritest ja väikeresidentsidest kui ka äripindadest esimestel korrustel. Viiest eluhoonest koosneva Rocca Towersi viimased kodud saavad sissekolimisvalmis kevade lõpuks ja kogu kvartal valmib täielikult käesoleval suvel. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.