Liigu sisu juurde

Fund Ehitus pälvis Kopli liinide arenduse eest aasta kinnisvarateo auhinna

Vaade Kopli liinide tänaseks valminud kolmele kvartalile: esimesena valmisid Peeter Pere arhitektuuribüroos projekteeritud kolm roostekarva betoonhoonet Sepa tänava äärde (E-kvartal), seejärel Apex arhitektuurbüroo 18 maja, mis järgivad ajaloolilist planeeringut (F-kvartal) ning viimasena merest kaugemal asuvad paneelhooned, mille projekteeris samuti Peeter Pere arhitektuuribüroo (D2-kvartal).Foto: Fund Ehitus

Eesti Kinnisvarafirmade Liit valis konkursi Kinnisvarategu 2023 laureaadiks Fund Ehituse Kopli liinide elurajooni rajamise eest.

Žürii hinnangul on Fund Ehitus Kopli liinid muutnud endisest murepiirkonnast kaasaegseks elukeskkonnaks. Rajatud on tervik, mis ühendab ajaloolise pärandi kaasaegse kvaliteediga. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Vene-Balti laevatehas ja tehaseasula valmis oma teede- ja tehnovõrguga järgi aastatel 1913–1916 ning toona oli tegemist eeskujuliku planeeringuga Tallinna suurima töölisasumiga. Aastakümnete jooksul paraku kvartali  seisukord halvenes ning tööliste asemel kolisid piirkonda keerulisema sotsiaalse taustaga inimesed, misjärel saatuse hooleks jäetud lagunevate, kõdunevate ja lõpuks aina põlevate majadega asumi allakäik jätkus kiirenevas tempos.

Tänaseks on Kopli liinid teinud läbi ümbersünni – projekti muudab põnevaks võimalus säilitada vanu väärtusi, samal ajal pakkudes uusi ja kaasaegseid elamisvõimalusi.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektori Tõnis Rüütli hinnangul on Kopli liinide puhul lähtutud piirkonna ajaloost ja kasutatud arendamisel nii hoonete restaureerimist kui loodud ka uut arhitektuuri. Mahtude planeerimisel on arvestatud ajaloolise keskkonnaga – merepoolsed hooned on valdavalt väiksema mahuga poolprivaatsete aedade ning õdusate istumisealadega.

“Endine Tallinna murekoht on tänu Kopli Liinide arendusprojektile muutunud turvaliseks ja peresõbralikuks piirkonnaks, kus saavad kokku nii ajalooline võlu kui ka kaasaegse elu mugavused,” ütles Rüütel.

Aasta kinnisvarategu valiti tänavu juba 13. korda.

Konkursi varasemad laureaadid:

 • 2011 –  Citycon, Kristiine Keskuse ost
 • 2012 – Tallinna Linnaplaneerimisamet, Tallinna uus ehitusmäärus
 • 2013 – Eften Capital AS, Eesti kapitalil põhineva kinnisvarafondi juhtimise eest
 • 2014 – Technopolis Ülemiste AS, Ülemiste City linnaku arendustegevuse eest
 • 2015 – Ülemiste Center OÜ, muljetavaldava laienduse eest
 • 2016 – Olympic Entertainment Group AS, Hiltoni hotelli kinnisvaraarendus
 • 2017 – Baltic Horizon Fund, stabiilselt kiire kasvu eest
 • 2018 – portaali Kinnisvara24 loomine
 • 2019 – Tallinna Linn, Reidi tee arendus
 • 2020 – Fausto Capital, Fahle Pargi rajamine
 • 2021 – kinnisvaraarendusettevõtte Hepsor, börsile minek
 • 2022 – Tartu linnavalitsus, Veebirakenduse „Teenuste kättesaadavus“ eest

Eesti Kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994. aastal ja ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.