Liigu sisu juurde

Haaberstis saavutas täiskõrguse Rocca Towers arenduse viimane kõrghoone

Endoveri tegevjuht Robert Laud võtab Rocca Towersi viimase maja sarikapeol.Foto: Edmond Mäll

Eile toimus Endoveri arendatavas Rocca Towersi elu- ja ärikvartalis sarikapidu, mis tähistab arenduse viimase etapi ehk neljanda kõrghoone tipukõrguse saavutamist. Kogu kvartal valmib käesoleva aasta suveks.

Haabersti tuiksoonele kerkiva viiest eluhoonest ja kahest parkimishoonest koosneva elamu- ja ärikvartali ehituse protsess on Endoveri jaoks jäänud väljakutsuva majanduskeskkonnaga perioodi. Endoveri tegevjuht Robert Laud selgitas, et 2020. aastal alustatud projekt on siiski valminud plaanipäraselt ning viimased kodud saavad sissekolimiseks valmis 2024. aasta kevade lõpuks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Rocca Towersi arenduse neljandas ja viimases majas toimus sarikapidu.Foto: Kaupo Kalda
Rocca Towers.Foto: Kaupo Kalda

“Kinnisvarasektorile on möödunud aastad olnud nii makromajanduslikult kui ka turuolukorrast tulenevalt keerulised,” nentis Laud. “Sellest hoolimata saavutas Endover 2023. aastal uute korterite ja äripindade müügis oma läbi aegade paremuselt teise tulemuse.”

Laud avaldas, et Endoveri elu- ja äripindade müügikäive möödunud aastal oli kokku 41,5 miljonit eurot, millega firma hoidis turul koos Merko ja Hepsoriga positsiooni suurarendajate esikolmikus.

“Alanud aastal viime lõpuni Rocca Towersi kvartali arenduse, valmivad Riviera Viimsi kodud ja jätkame Volta kvartali uute etappidega Põhja-Tallinnas,” märkis Laud ning lisas, et tunnetavad tugevalt, kuidas Rocca Towersi arendus on muutnud koduostjate ootuseid ja eelistusi. “Täna otsitakse kodusid, mis on mõistagi kvaliteetselt ehitatud ja ökonoomsed, kuid samas kõrgete lagede ja avarate akendega. Näeme, et järjest enam pööratakse tähelepanu sellele, milline on nii hoone kui ka ühiskasutatavate alade välimus ja disain.”

Kvartali peaarhitekt Rasmus Tamme ARS Projektist selgitas, et kõrghoone puhul on disainis ühelt poolt võimalik mängida kordustega, kuid teisalt leida nutikaid lahendusi, mis on juba distantsilt äratuntavad ja arendusele iseloomulikud. “Rocca Towersi kvartal ei ole mitte ainult Haabersti linnaosa jaoks märgilise tähendustega, vaid oma arhitektuurilise vormi ja kvaliteetse teostusega kogu Tallinna linnaruumile lisaväärtust loov ning Tallinna siluetile neli uut kõrghoonet toonud suurarendus,” ütles Tamme.

Rocca Towersi kvartal asub Haabersti viadukti ääres, kus valmib kokku viis hoonet, milles on 342 korterit ja 4000 ruutmeetrit äripinda. Ligi 41 000 ruutmeetri suuruse kvartali ümbruse maastik, haljastus, valgustus ja kergliiklusteed saavad terviklikult uuendatud ja lahendatud.

Aadressile Päevalille 10 ehitatava neljanda kõrghoone ja ühtlasi viimase arendusetapi ehitaja on Metropoli Ehitus OÜ, arhitektuurilahendus on loodud OÜ ARS Projekt poolt, sisearhitektideks on Aet Piel ja Maarja-Linda Taur.

Endover nimetab end suurima elukondlike kõrghoonete rajamise kogemusega arendajaks Eestis: neli kõrghoonet Haaberstis ja Kristiines on juba valminud ning üks ehituse lõpufaasis. Kaks kõrghoonet on hetkel planeerimisel Põhja-Tallinnasse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.