Liigu sisu juurde

Harju tänaval kartuleid kasvatanud maaomanik taotleb detailplaneeringuga ehitusõigust

Harju 30 kinnistu omanik Heino Viik võtmas 2019. aastal koos sõpradega üles oma vanalinna krundile maha pandud kartuleid.Foto: Mihkel Maripuu / Eesti Meedia / Scanpix

Niguliste kiriku kõrval asuva Harju tänav 30 krundi omanik Heino Viik on juba aastaid proovinud maatükki sobiva hinnaga linnale müüa, seni tulutult. Protesti märgiks on mees varasematel aastatel krundil kasvatanud näiteks otra ja kartulit. Nüüd plaanib Viik rajada kiriku kõrvale neljakordse äripindadega korterelamu.

Omanik soovib detailplaneeringuga ehitusõigust Harju tänava haljasalal asuvale krundile.Foto: Realarhitektid

Detailplaneeringu algatamise eesmärk on seletuskirja järgi Harju tn 30 kinnistule juurdepääsu ja ehitusõiguse seadmine samas kohas hävinud hoonestusega ja välismõõtudelt võimalikult lähedastena.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Harju 30 ajalooline vaade Harju tänavafrondis ja Harju 30 ajalooline vaade piki Trepi tn.Foto: Realarhitektid


Arhitektuurse lahenduse edasiarendamisel on planeeringu algataja sõnul eesmärk järgida ajaloolise hävinud hoone korruste kõrgusi ja aknaavade paigutust, materjalides kasutada vanalinnale sobivaid ehedaid ehitus- ja viimistlusmaterjale.

Plaanitava hoone maht.Foto: Realarhitektid

Kavandatud on 3+katusekorrusega (4-pealmaakorrust ja 1 allmaakorrus) perimetraalne hoone ümber siseõue. Hoone esimesel korrusel paiknevad äripinnad ja ülejäänud korrustel korterid, mida on ühtekokku 22. Keldrikorrusele plaanitakse rajada parkimisvõimalus 19 auto tarvis. Garaaži pääseks autod liftiga.

Hoone paiknemine Harju tänava ääres.Foto: Realarhitektid

Hoone on kavandatud ajalooliselt eksisteerinud hoonega sarnaselt piki kinnistu perimeetrit.

Juurdepääs Harju tänavalt luuakse nii kangialusesse kui ka äripindadele Harju tänava frondis (sealhulgas autod pääsuga autolifti ja jalakäijad sisehoovi), samuti esimese korruse äripindadele Trepi tänavalt.

Vabariigi esimestel aastatel tehtud aerofoto, kus on näha sõjaeelne Harju tänav ja tänase haljasala asemel olev majade rivi.Foto: Rahvusarhiivi filmiarhiiv (EFA.65.A.57.18)

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.