Liigu sisu juurde

Hepsor teenis eelmisel aastal 3,5 miljonit eurot kasumit

Kinnisvaraarendaja Hepsor teatas börsile, et firma 2023. aasta konsolideeritud müügitulu ulatus 41,1 miljoni euroni ja puhaskasumiks kujunes 3,5 miljonit eurot.

2023. aasta neljanda kvartali müügitulu kokku oli 5,1 miljonit eurot ja puhaskahjum 1,3 miljonit eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Börsile saadetud kommentaaris teatas ettevõtte juhtkond, et tulemustele avaldas prognoosiga võrreldes suurimat mõju arendusprojektidest planeeritud tulu, mille laekumine lükkus 2023. aasta neljandast kvartalist edasi 2024. aasta esimesse poolde. Lisaks mõjutas 2023. aasta tulemust võrreldes prognoosiga oodatust suurem valuutakursi kahjum (Kanada dollari nõrgenemine euro suhtes).

Kontserni 2023. aasta puhaskasumile avaldas erakorralist negatiivset mõju arvestuslik kahjum Büroo 113 ärihoone ümberhindlusest, mis tuleneb hoone ajutisest suurest vakantsist, mille omakorda põhjustas hoones tegutsenud kliiniku maksejõuetusest põhjustatud üürilepingu ülesütlemine üürileandja poolt.

Lõpetatud arendusprojektid

2023. aasta jooksul andis Hepsor klientidele üle kokku 274 uut kodu Paevälja hoovimajade ja Lilleküla Kodude projektist Tallinnas ning Kuldigas Parks, Mārupes Dārzs ning Strēlnieku 4b projektides Riias. Kuldigas Parks projektis said aasta lõpuga kõik kodud müüdud.

Ärikinnisvara poolel müüs firma teises kvartalis Riias asuva Ulbrokas 30 kinnistu koos Hepsori poolt arendatud StokOfiss 30 ärihoonega ning Tallinnas asuvad Tooma tänava kinnistud. Lisaks valmis teise kvartali lõpuks Tallinnas rohelise mõtteviisiga Grüne Maja, mille viimased pinnad anti perioodi lõpuks üürnikele üle. Büroohoone on neljanda kvartali lõpu seisuga täielikult üürilepingutega kaetud.

Sidusettevõttena kajastatud Büroo 113 puhul pidi Hepsor septembri alguses üürilepingu ühepoolselt üles ütlema, mille tulemusena vabanes ligikaudu 3 500 ruutmeetrit äripinda. “Büroo 113 kontekstis oleme keskendunud läbirääkimistele uute üürnikega, huvi ja läbirääkimiste hulk on igati arvestatav,” kinnitas ettevõte kommentaaris. “Paralleelselt on pooleli kohtuvaidlus endise üürnikuga.”

Ehituses ja müügis olevad arendusprojektid

Hepsoril on ehituses neli elukondlikku arendusprojekti kokku 329. korteriga: Ojakalda Kodud (101 korterit) ja Manufaktuuri 7 (150 korterit ning 453 ruutmeetrit äripinda) Tallinnas ning Nameja Rezidence (38 korterit) ja Annenhof Majas (40 korterit) Riias.

Nende projektide valmimine on plaanitud 2024 aastasse ning enamus müügitulu kajastatakse samuti 2024. aastal, kuid võlaõiguslikke lepinguid ja kirjalikke broneeringuid oli nelja projekti peale sõlmitud aasta lõpu seisuga 135-le korterile (41 protsenti pindadest).

Uued projektid Tallinnas ja Riias

Hepsor omandas augustis uued kinnistud Lätis soetades 50 protsenti SIA “Riga Properties 4” osadest. Eesmärk on Riia lähistel Dreilini piirkonnas asuvatele kinnistutele arendada etapiviisiliselt 40 000 ruutmeetrit äripindasid. Kinnistud asuvad piirkonnas, kus juba paiknevad IKEA kauplus ja SAGA ostukeskus.

Hepsor AS 50protsendiline tütarettevõte Hepsor VT49 OÜ omandas novembris kaks kinnistut Harju maakonnas Rae vallas. Ostetud kinnistutel on olemas detailplaneering, mis lubab sinna rajada 4 500 ruutmeetri üüritava pinnaga ärihoone.

Kaks projekti Kanadas

Hepsor alustas oma Kanada ärisuuna arendamisega 2022. aasta kevadel pärast Venemaa sõjalise sissetungi algust Ukrainasse eesmärgiga leida uusi kasvuvõimalusi ning hajutada praeguste koduturgudega seotud geopoliitilisi riske. Ettevõtte hinnangul on kahe aastaga Kanadas üles ehitatud äri alustamiseks vajalik koostöövõrgustik alates juriidilistest- ja finantsnõustajatest ning lõpetades pankade, turuanalüüsi- ning maaklerettevõtetega.

2023. aasta lõpuks on Hepsor koos Kanada koostööpartneritega teinud kaks investeeringut:

  • juunis 2023 soetati kinnistu aadressil 3406-3434 Weston road,
  • septembris 2023 kolm kõrvutiasuvat elukondlikuks arenduseks sobivat kinnistut Toronto kesklinnas, aadressil 164 – 168 Isabella street eesmärgiga ostetud kinnistuid väärindada.

Kinnistute arendamiseks asutati ettevõtted Weston Limited Partnership ja Elysium Isabella Limited Partnership. Mõlema projekti puhul võtab maa väärtustamise faas eelduslikult aega 2-2,5 aastat, misjärel Weston Limited Partnership ja Elysium Isabella Limited Partnership otsustavad, kas saavutatud ehitusõigus realiseeritakse läbi kinnistu edasimüügi või liigutakse projektidega edasi ehitusfaasi.

Hepsor alustab järgmise kuu jooksul Manufaktuuri peahoone müüki

2024. aastal soovib Hepsor alustada vähemalt kolme uue projekti ehituse ja müügiga. Lätis plaanib firma alustada kahe projekti ehituse ja müügiga:

  • Ulbrokas 34 ärihoone üüritava pinnaga ligikaudu 9 000 ruutmeetrit.
  • Zala Jugla projekt 105 uue koduga.

Tallinnas, Manufaktuuri kvartalis, kavandab Hepsor järgmise etapina rekonstrueerida endise Balti Puuvilla Ketramise ja Kudumise Vabriku peahoone A-energiklassi hooneks, kuhu firma rajab kõrgete lagede ning maakütte- ja jahutusega energitõhusad kodud ja äripinnad. Projekti müük algab hiljemalt märtsi lõpus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.