Liigu sisu juurde

Hepsor teenis üheksa kuuga 4,8 miljonit eurot ja suurendas kasumiprognoosi

Hepsori üheksa kuu konsolideeritud müügitulu oli 36 miljonit eurot ja puhaskasumiks kujunes 4,8 miljonit eurot, teatas ettevõte börsile.

Kolmanda kvartali konsolideeritud müügitulu kokku oli 15,5 miljonit eurot ja puhaskasum 1,2 miljonit eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kontserni juhtkond muutis 2022. aastal esitatud finantsprognoose majandusaastateks 2023–2024. Firma prognoosib 2023. aasta konsolideeritud müügituluks 40,8 miljonit eurot (varem 41,1 miljonit eurot) ning kasumiks 4,3 miljonit eurot (varem 3,3 miljonit eurot). Hepsori juhtkond hindas, et arvestades keerukamat olukorda kinnisvarasektoris ning majanduskeskkonnas üldisemalt, on see hea tulemus.

2023. aasta üheksa kuu jooksul anti klientidele üle kokku 240 uut kodu (asjaõiguslepingute arv) neljast projektist:

  • Tallinnas Paevälja hoovimajad,
  • Riias Kuldigas Parks,
  • Riias Mārupes Dārzs,
  • Riias Strēlnieku 4b.

Sealhulgas kolmandas kvartalis anti klientidele üle 116 kodu – Paevälja projektis üks, Strēlnieku 4b projektis kolm, Mārupes Dārzs 51 ning Kuldigas Parks projektis 61 kodu. Kuldigas Parks ja Mārupes Dārzs projektide asjaõiguslepingute sõlmimine ning kodude üleadmine jätkub 2023. aasta neljandas kvartalis ning Hepsor prognoosis, et aasta lõpus on nendes kahes projektis kõik korterid müüdud.

Ärikinnisvara osas valmis teise kvartali lõpuks Tallinnas rohelise mõtteviisiga Grüne Maja, mis on kolmanda kvartali lõpu seisuga 100% üürilepingutega kaetud.

Sidusettevõttena kajastatud Büroo 113 puhul pidi Hepsor septembri alguses üürilepingu ühepoolselt üles ütlema, mille tulemusena vabanes ca 3 500 m2 äripinda. Hepsor tegeleb juba uute üürnikega lepingute läbirääkimisega. Huvi majas olevate vakantsete pindade vastu on osustunud oodatust suuremaks.

2023. aastal  on Hepsoril ehituses neli elukondlikku arendusprojekti kokku 315. korteriga:

  • Ojakalda Kodud (101 korterit),
  • Manufaktuuri 7 (150 korterit ning 453 m2  äripinda),
  • Lilleküla Kodud (26 korterit) ja
  • Nameja Rezidence (38 korterit).

Nende projektide valmimine on plaanitud 2024 aastasse ning enamus müügitulu kajastatakse samuti 2024. aastal, kuid võlaõiguslikke lepinguid ja kirjalikke broneeringuid on nimetatud nelja projekti peale sõlmitud 30. september 2023 seisuga 106-le korterile (34%).

2023 kolmanda kvartali lõpus algas Lätis Annenhofi arendusprojekt, kuhu on planeeritud 40 korterit. Korterite eelmüük algas 2023. aasta kolmandas kvartalis ning ehitus algab eelduslikult neljandas kvartalis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.