Liigu sisu juurde

Hepsori esimese kvartali kahjum oli pea miljon eurot

Hepsori juhatuse liige Henri Laks. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Hepsori kontserni 2024. aasta I kvartali konsolideeritud müügitulu ulatus 2,3 miljoni euroni ja puhaskahjum oli 0,97 miljonit eurot, sealhulgas emaettevõtte omanikele kuuluv osa kahjumis oli 0,88 miljonit eurot.

“Kontserni müügitulu ja kasum sõltuvad otseselt projektide arendustsüklist, mis kestab ligikaudu 24–36 kuud. Müügitulu tekib alles tsükli lõpus,” selgitas Hepsori juhatuse liige Henri Laks. “Arendustsükli pikkusest ja arenduse algusest sõltuvalt võib ühes kvartalis lõppeda rohkem projekte kui teises ja kvartalid võivad nii kasumi kui ka müügitulu poolest üksteisest olulisel määral erineda. Seetõttu võib nii majandusaasta lõikes tervikuna kui ka kvartalite lõikes olla mõni aasta või kvartal nõrgem ja teine oluliselt tugevam.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

2024. aastaks prognoosib Hepsor  müügituluks 43,1 miljonit eurot, puhaskasumiks 4,5 miljonit eurot ning sellest emaettevõtte osanikele kuuluvaks puhaskasumiks 2,5 miljonit eurot.

“2024. aasta I kvartalis alustasime Manufaktuuri 5 müügiga. Esimese kvartali müügitulus kajastub suures osas ka varasematel aastatel valminud projektide korterite müük ning nende projektide müük jätkub ka ülejäänud 2024. aastal. Suur osa 2024. aasta prognoositud müügitulust tuleb projektidest, mis valmivad alates 2024. aasta teisest kvartalist,” märkis Laks.

Tallinnas anti esimeses kvartalis üle neli korterit

2024. aasta esimeses kvartalis anti üle viimane korter Riia lähistel asuvas Marupe Darz projektis. Tallinnas jätkus korterite üleandmine 2022. aastal valminud Paevälja Hoovimajade projektis (kolm korterit) ning 2023. aasta lõpus valminud Lilleküla Kodud projektis anti üle üks korter. Ojakalda Kodude projektis valmis märtsis esimene maja ning alustati ka esimeste kodude üleandmisega – sõlmiti 7 asjaõiguslepingut.

Ärikinnisvara osas olulisi muudatusi ei toimunud. 2023. aastal Tallinnas valminud rohelise mõtteviisiga Grüne maja oli I kvartali lõpu seisuga 96% üürilepingutega kaetud, vahepeal tekkinud vakantsele pinnale tegeleme uue üürniku leidmisega. Sidusettevõttena kajastatud Büroo 113 osas tegelesime uute üürilepingute sõlmimise ettevalmistamisega. Vakants Büroo 113 hoones tuleneb asjaolust, et 2023 sügisel olime ankurrentniku võlgnevuste tõttu sunnitud nendega üürilepingu lõpetama.

Neli uut arendust enam kui kolmesaja korteriga

2024. aasta esimeses kvartalis  oli Hepsoril ehituses neli elukondlikku arendusprojekti kokku 329. korteriga:

– Ojakalda Kodud arendusprojekti raames valmib kolm korterelamut kokku 101 korteriga Tallinnas, millest esimene maja valmis märtsis ning ülejäänud kahe maja ehituse valmimine on planeeritud 2024. aasta teise kvartalisse. Asjaõiguslepingute sõlmimine algas märtsis.

– Manufaktuuri 7 (150 korterit ning 453 m2  äripinda) Tallinnas, mis valmib 2024. aasta suvel ning esimesi asjaõiguslepinguid hakatakse sõlmima juunis-juulis.

3D-joonis sellest, milline näeb manufaktuuri peahoone välja pärast renoveerimist. Foto: Hepsor

– Nameja Rezidence (38 korterit) Riias, mis valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, mil algab ka esimeste asjaõiguslepingute sõlmimine.

– Annenhof Majas (40 korterit) Riias, mille valmimine ja korterite üleandmine on planeeritud 2025. aastasse.

Annenhof Majas – nimelises arenduses on 40 korterit ja see valmib 2025. aastal.Foto: Hepsor

Võlaõiguslikke lepinguid ja kirjalikke broneeringuid on nimetatud nelja projekti peale sõlmitud 31. märts 2024 seisuga 148-le korterile (45%).

Tulevikuvaade

2024. aasta oluliseks märksõnaks on Henri Laksi sõnul Manufaktuuri kvartal – aasta keskel valmivad uued kodud ja äripinnad Manufaktuuri 7 aadressil ning teises kvartalis algab ajaloolise Manufaktuuri 5 asuva endise Balti Puuvilla Ketramise ja Kudumise Vabriku peahoone rekonstrueerimine kaasaegseks A energiaklassi hooneks.

“Loome Manufaktuuri kvartalisse kaasaegsete tehniliste lahendustega ajaloolist arhitektuuri esiletoova ning keskkonda väärtustava tervikliku elukeskkonna, kus on nii elu- kui äripinnad ja arvestatud on ka säästlike liikumisviisidega. Lisaks plaanime 2024. aasta jooksul alustada kahe uue projekti ehituse ja müügiga Lätis – StokOfiss 34 ärihoone (üüritav pind ca 9 000 m2) ja  Zala Jugla projekt 105 uue koduga,” ütles Laks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.