Liigu sisu juurde

Hõralaidu ei õnnestunud esimesel katsel müüa

Hiiumaa külje all asuv Hõralaid läheb peatselt uuesti oksjonile.Foto: oksjonikeskus.ee

Mõne aja eest 480 000 euro suuruse alghinnaga oksjonile pandud Hõralaiu saar ei leidnud esimesel müügikatsel uut omanikku, sest registreerunud osalejad otsustasid pakkumiste tegemisest loobuda.

“Saar kuulub endiselt minule, kuna enampakkumisel määratud reservhinnani ei jõutud,” kommenteeris Hõralaiu omanik Morten Aavik, kelle sõnul oli enampakkumise vastu suur huvi ja oksjonile oli registreerinud mitu osalejat, kuid ainult üks osaleja tasus tähtajaks tagatisraha.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Hõralaid on jagatud kaheks eraldiseisvaks kinnistuks, millest 233 600 ruutmeetrit on maatulundusmaa ja 6060 ruutmeetrit elamumaa.Foto: oksjonikeskus.ee

“Võimaliku ostjaga peame veel läbirääkimisi, kuid on tõenäoline, et tuleb kordusenampakkumine ning sel korral juba pikema etteteatamise ajaga, sest saarega tutvumise periood jäi tagasiside põhjal lühikeseks,” lisas Aavik.

Hõralaiule on 2011. aastal kehtestatud detailplaneeringu alusel lubatud rajada kaks hoonet ehitusaluse pinnaga kuni 150 ruutmeetrit. Fotol eskiis võimalikust ehituslahendusest. Foto: oksjonikeskus.ee

Hõralaiu kinnistu on koormatud looduskaitseseaduse § 16 lõikes 5 sätestatud ostueesõigusega Eesti Vabariigi kasuks, mis jääb kehtima ja millest tulenevat õigust on Eesti Vabariigil õigus seaduses ettenähtud ajal ja korras kasutada. See tähendab, et kinnistu müügi korral võib riik seda rakendada ehk asuda senise ostja asemele. Ostueesõigus ei tee Aaviku hinnangul müügiprotsessi kuidagi keerulisemaks, kuid sellega peab arvestama.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.