Liigu sisu juurde

If Kindlustus kolib Eesti esimesse puidust kõrghoonesse Fahle linnakus

Kahe aasta pärast valmib Tallinnas Eesti kõrgeim puidust konstruktsioonidel büroohoone, kuhu kolib If Kindlustuse uus peakontor.Foto: Fausto

Fausto Capital hakkab juulis ehitama Tartu maanteele Fahle linnakusse Eesti esimest puidust kõrghoonet, millest saab valmides If Kindlustuse Tallinna uus peakontor.

Kaheksakorruseline suurte haljastatud terrassidega büroohoone kerkib Tartu maantee 84B kinnistule 2026. aasta suveks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Fahle linnakut arendava Fausto Capitali osaniku Sven Mihailovi sõnul soovivad nad puidust konstruktsioonidel kõrghoone ehitamisega tuua Eestisse keskkonnasäästliku ehitusstiili, et vähendada sektori suurt süsinikujalajälge. Nii kõrget puitmaja ei ole varem Eestis ehitatud ning seetõttu tehti selle projekteerimisel koostööd TalTechi ning ETH Zürichi ülikoolide teadlastega.

Maja kavandasid LUMIA arhitektuuribüroo arhitektid Margit Aule ja Kristo Põlluaas.

“Hoone ristkihtpuidust konstruktsioonide ökoloogiline jalajärg on väga väike ning taastuva toorainena on puit suurepärane süsiniku ladestaja,” rääkis Mihailov. “Tema kõrge tulekindlus ja soojusisolatsioon tagab ka energiasäästlikkuse ja madalad küttekulud. Samuti on naturaalsest materjalist valminud hoone sisekliima tervislikum bürootöötajate jaoks.”

Lisaks on büroomaja juures rakendatud ka kõiki teisi kaasaegseid võimalusi hoone süsiniku jalajälje vähendamiseks. Näiteks hakatakse seal kasutama päikeseenergiat ning koguma vihmavett.

Arendaja sõnul on neil heameel saada sellise hoone ankurüürnikuks If Kindlustus.

“Jätkusuutlikkus on If Grupi üks neljast strateegilisest eesmärgist,” rääkis If Kindlustuse juhatuse liige Tiit Kolde. “If panustab kahjude ennetamisele, et inimeste ja nende varaga juhtuks vähem õnnetusi ning seeläbi sünniks ka vähem kahju keskkonnale. Suuname oma koostööpartnereid kasutama kahjustuste parandamisel säästlikumaid meetodeid ja soovitame klientidele asjade vahetamise asemel nende parandamist.” Sellest tulenevalt eelistati ka uue kontorina energiasäästlikku ja jätkusuutlikult ehitatud hoonet.

Tema sõnul vajavad nad kasvava ettevõttena oma Eesti peamajale piisavalt suurt pinda, kuhu saab senisest veelgi paremini erinevaid tegevusi ja inimesi kokku koondada. “Fahle linnak oma asukohaga ning keskkonda säästvate tehniliste lahendustega maja vastas kõige paremini ettevõtte ootustele, vajadustele ning väärtustele,” selgitas Kolde.

Fausto Capital investeerib Tartu maantee 84B välja ehitamisesse 13,4 miljonit eurot. Kokku saab majas olema 6845 ruutmeetrit A-klassi büroopinda, millest üksikud on veel vakantsed. Esimesele korrusele on planeeritud ka kohvikud ja teeninduspinnad. Alates neljandast korrusest on majale planeeritud astmeliselt suurenevad roheterrassid, kust avaneb vaade kesklinnale ja merele.

Lisaks 8 maapealsele korrusele ehitatakse 2 maa-alust korrust autoparklale, kuhu kavandatakse 85 parkimiskohta. Ühtlasi luuakse maja juurde ratta- ja tõukerattaparklad ning elektriautode laadimispunktid. Hoone ees on bussipeatused ja lühikese jalutuskäigu kaugusel trammi- ja rongipeatus, tagades mugava ligipääsu kõikidesse linnaosadesse.

Rajatav hoone on osa kasvavast Fahle linnakust, mille eelmine etapp sai Eestis rohemärgise BREEAM kõrgeima taseme. Ka uus puidust kõrghoone ehitatakse nendele kriteeriumitele vastavalt. Järgmise arendusena plaanib ettevõte renoveerida Fahle linnakus ajaloolise Katlamaja.

Fausto Capital on alates 2004. aastast büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegelev ettevõtete grupp. Fausto on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda, näiteks Fahle linnak, Kompassi maja, Maakri HUB ärimaja, Tartu Telia ärihoone ja mitmed muud ärihooned. Fausto Capitali varade väärtus on üle 200 miljoni euro.

If Kindlustus on Põhja- ja Baltimaade juhtiv kindlustusselts. If pakub kahjukindlustusteenust Rootsi, Norra, Soome, Taani, Eesti, Läti ja Leedu klientidele. Kokku pakub ettevõte erinevaid kindlustuslahendusi ligi neljale miljonile inimesele ja ettevõttele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.