Liigu sisu juurde

Omanik plaanib Järve Mercedese keskuse asemele 98 meetri kõrgust äri- ja eluhoonet

Kinnistule planeeritavad kõrghooned vastavad arhitekti kinnitusel teemaplaneeringule "Kõrghoonete paiknemine Tallinnas".Foto: Kolmkolm

Eile hakkas linnavalitsus menetlema Väino Kaldojale kuuluva Mercedes-Benzi keskuse kinnistu detailplaneeringut, mille alusel võiks praeguse hoone lammutada ja selle asemele rajada kahe torniga kõrghoone.

Viie aasta eest automüügiäri soomlastele müünud Kaldoja jättis autokeskuse kinnisvara endale ja rendib seda uuele omanikule, aga tema palgatud osaühing RAAM Arhitektid AI esitas möödunud suvel linnavalitsusele esimese nägemuse autokeskuse asemele kõrghoone rajamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Augustis linnavalitsusele esitatud nägemus Järvevana tee 11 arendamiseks. Foto: Raam Arhitektid

Eile menetlusse võetud avaldusest selgub, et Kaldoja on arhitekti vahetanud, uue avalduse koostas Ain Kalberg arhitektuuribüroost KolmKolm.

Järvevana tee 11 krundile plaanitakse rajada 98 meetri kõrgune ja 18-korruseline äri-ja eluhoone koos neljakorruselise parkimismajaga.

14korruseline ja 18korruseline torn.Foto: KolmKolm

Detailplaneeringu algatamisettepaneku seletuskirja kohaselt on parkimishoone on paigutatud kõrvalkinnistu parkimishoone kõrvale. Selline lahendus jätab arhitekti hinnangul kahel eri kinnistul paiknevate kõrghoonete vahele piisavalt distantsi.

Vaade Järvevana teelt.Foto: KolmKolm

Vältimaks monofunktsionaalsust on hoone büroo mahu esimesele korrusele paigutatud tänavatasapinnalt sisenetavad äripinnad/poed. Lõunapoolsesse hoone mahtu on projekteeritud korterid, mida on ühtekokku 40. Esimesele korrusele on projekti kohaselt paigutatud jalgrattaparkla.

Hoone, fassaadid on liigendatud. Tekkivad terrassid on haljastatud.

Kinnistu lõunaküljele on planeeritud kompaktne haljastus, millel paikneb mänguväljak.Foto: KolmKolm

Kinnistule, elamufunktsiooniga hoone mahust lõunasse on planeeritud 3600 ruutmeetril laiuv kompaktne haljastus, millel paikneb mänguväljak. Tänavamaa Järvevana tee 9c ja Järvevana tee 9a ja mänguväljaku vahele on planeeritud haljastatud vall mis töötab müraseinana.

Uute hoonete ligikaudne brutopindala saab olema 26 700 ruutmeetrit, millest 5550 asub maa-alusel korrusel. Planeeritavate parkimiskohtade arv on 267. Kinnistul praegu paiknev ärimaja kuulub planeeringuga lammutamisele.

Tööde tellijaks on linnale esitaud dokumentide alusel AS Hõbevara, mis kuulub läbi mitme ettevõtte Silberauto omanikule Väino Kaldojale.

2019. aasta sügisel müüs Kaldoja Mercedes-Benzi maaletooja ja edasimüüjana tuntud Silberauto kogu autode müügi osa soomlastele. Automüügiäri uueks omanikuks sai Veho, mille juht Juha Ruotsalainen tunnistas toona Postimehele, et see oli nende 80-aastase ajaloo jooksul suurim tehing. Tehingu tulemusel võis Veho aastane kogukäive tollaste prognooside kohaselt kasvada pooleteise miljardi euroni.

Toona spekuleeris ajakirjandus, et tehingu väärtus võis olla 120 või isegi 150 miljonit eurot, ent Silberauto AS-i majandusaasta aruandest selgus, et tegelik müügihind oli 53,6 miljonit eurot.

Tehingu järgselt jäi Kaldoja endselt Silberauto kinnisvara ehk müügi- ja teeninduskeskuste omanikuks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega