Liigu sisu juurde

Jõgevale kerkib 1,7 miljonit eurot maksev kasvuhoone

Maaelu Teadmuskeskuse direktor Andre Veskioja.Foto: Marko Mumm

Jõgeva alevikus asetati täna nurgakivi uuele Venlo-tüüpi kasvuhoonele. Tänapäevaste tehnosüsteemide ja automaatikaga triiphoones hakatakse tegelema tomati, kartuli, teravilja ja heintaimede sordiaretusega. Hoone valmib 2024. aasta alguses.

Kaasaegne kasvuhoone kerkib Jõgeva alevikus aadressil Muru tn 5. Hoone on jagatud üheksaks erinevaks osaks ning seal saab olema automaatne niisutussüsteem ja valgustus. Ehitis vahetab välja kaks tehniliselt vananenud ja kulunud kasvuhoonet. Uus triiphoone on nii energia- kui ka pinnatõhusam.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Uus kasvuhoone võimaldab teadustööga tegelda talv läbi ja tänu sellele jõuame kiiremini uute sortideni,” kinnitas Maaelu Teadmuskeskuse direktor Andre Veskioja.

Riigi Kinnisvara projektidirektor Indrek Henk märkis, et Venlo-tüüpi kasvuhooneid kasutatakse sageli nii teadustegevuses kui ka kommertskasvatustes, kus on vaja suurt ja paindlikku kasvupinda. “Kuna hoone on modulaarse ülesehitusega, on seda lihtne kasvataja vajadustele vastavalt kohandadam” selgitas Henk.

“Loodan, et kaasaegsed tingimused annavad aretustegevusele hea hoo sisse ning sordiaretus saab juurde jõudu ja ka kasvamisruumi.”

Maaelu Teadmuskeskuse Venlo-tüüpi kasvuhoone valmib 2024. aasta jaanuaris. Hoone pindala on 1731 m2 ning olenevalt hooajast hakkab seal tegutsema korraga 6-20 töötajat. Projekti kogumaksumus on 1,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Hoone on projekteerinud OÜ Agorek, Dreibau OÜ ja OÜ Arens Ehitustööd, ehitavad Dreibau OÜ ja OÜ Arens Ehitustööd ning omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt OÜ.

Maaelu Teadmuskeskus (METK) on sellest aastast tööd alustanud asutus, mis ühendab endas kõik Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja Põllumajandusuuringute Keskuse seniseid ülesanded.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.