Liigu sisu juurde

Kapitel käivitas mereäärsete Kalasadama kinnistute ja rannapromenaadi arhitektuurivõistluse

Linnahalli piirkonna ühendamiseks Kalaranna tänava kaudu Noblessneri ja edasise mereäärse alaga rajatakse piirkonda uus 200 meetri pikkune valgustatud, haljastatud ning mööbliga varustatud rannapromenaad. Fotol Kalasadama akvatoorium aastal 2020. Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Kapitel kuulutas välja avatud arhitektuurivõistluse eesmärgiga leida parim arhitektuurne lahendus Tallinnas mere ääres asuvate Kalasadama tn 5, 5a, 7, 7a ja 7b kinnistute hoonestuse ning rannapromenaadi rajamiseks.

Muuhulgas soovib Kapitel rajada alale vabaõhu-ujulate kompleksi, restorani, jahisadama ja turu. Võistlusala pindala on 7500 m² ning tööde esitamise tähtaeg 15. veebruar 2024.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kalasadama piirkond on ümber kujunemas inimkeskseks linnaruumiks,” ütles Kapiteli arendusdirektor Martin Rebane. “Linn tegeleb tõsiselt Linnahalli ümbritseva mereala uue visiooniga ehk Merevisooniga, millega seoses tõstetakse ümber Kalasadama tänav. Nii tekib mere äärde rohkem ruumi kergliiklejatele ja haljastusele ning autoliiklus viiakse merest eemale. Tänu uuele trammiliinile paraneb ka ligipääs ühistranspordiga.”

Muuhulgas soovib Kapitel rajada alale vabaõhu-ujulate kompleksi, restorani, jahisadama ja turu. Foto: Eesti Arhitektide Liit

Arendatav mereäärne ala jääb kõigile ööpäevaringselt ligipääsetavaks. Linnahalli piirkonna ühendamiseks Kalaranna tänava kaudu Noblessneri ja edasise mereäärse alaga rajatakse piirkonda uus 200 meetri pikkune valgustatud, haljastatud ning mööbliga varustatud rannapromenaad.

“Koos promenaadi ehitusega plaanime rekonstrueerida Kalasadama kai ja korrastada selle ümbruse. Hoonesse kavandame erinevaid linnaelanikele ja turistidele mõeldud teenuseid nagu vabaõhu-ujulate kompleks, restoran, kohvik, turg ning sadamasse tulevate laevade-paatide teenindamise funktsioonid. Praegu peame läbirääkimisi operaatorite leidmiseks,” selgitas Rebane. 

Arhitektuurivõistluse tingimused on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga. Võistluse žüriisse kuulub viis liiget, sealhulgas arendaja ja linna esindajad ning arhitektid.

Veest tühjaks pumbatud Kalasadama akvatoorium 2020. aasta aprillikuus. Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.