Liigu sisu juurde

Keila Pargikodude arhitektuurikonkursi võitis Apex

Invego arendatava Keila Pargikodude arhitektuurilahendus selgus võistluse tulemusena.Foto: Apex Arhitektuuribüroo

Keila südamesse rajatava sajakonna koduga Keila Pargikodude elurajooni arhitektuurikonkursi võitis Apex Arhitektuuribüroo. Esimeste kodude plaanitav valmimisaeg on 2025. aasta teises pooles. 

“Korraldasime arhitektuurikonkursi sooviga luua Keilasse Eesti tipparhitektuuri,”selgitas kinnisvaraarendaja Invego juht Kristjan-Thor Vähi. “Apexi arhitektuuribüroo valisime, sest nende poolt loodud kontseptsioon arvestas lisaks heale arhitektuurile enim ka meie soovi saavutada parim hoonetevaheline elukeskkond ning väärtustada pargiala ja rohehaljastust, veel rääkis nende kasuks hästi läbimõeldud parkimislahendus ning hoonete sulandumine loodavasse keskkonda.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Thor-Vähi tõi välja, et võidutöö aitab võrreldes detailplaneeringus ettenähtuga säilitada piirkonnas 2,7 korda rohkem puid.

“Asukoht ja keskkond on tavapärasest väljakutsuvam, aga selle võrra ka inspireerivam,” rääkis Apexi arhitekt Ove Oot, kes on koos Liisi Vähi ja Signe Kitsega loodud lahenduse autoriks. “Terve elurajooni hoonete nii suurel määral pargi ja kõrghaljastusega sidumine on arhitektidele üsna harukordne võimalus, kus tuleb paljuski lähtuda asukohast ja selle iseärasustest.”

Keila Pargikodude elurajoon hakkab koosnema kuuest A-energiaklassiga kortermajast, kuhu tuleb kokku sadakond ühe- kuni viietoalist rõdude ja terrassidega korterit. Invego poolt Keila kesklinna männipargi äärde rajatav elurajoon laiub kokku 30 000 ruutmeetril, kodud valmivad 2025. aastal. 

Invego on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1150 kodu ning 20 000 ruutmeetrit äripindasid. Invego mahukamateks arendusteks on hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna ja Uus-Järveküla elurajoon.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.